Nová late night show Leoše Mareše se připravuje na start, bude i na Primě?

Měsíc září je ve své polovině a diváci televize Mňam se prozatím nedočkali avizovaného programového trháku – pravidelné late night show Leoše Mareše. Navíc se objevily informace, že formát zakoupila Prima. Kdy jej uvidíme?

Leoš Mareš v Show Jana Krause, foto: TV Prima

Leoš Mareš v Show Jana Krause, foto: TV Prima

Mňam TV překvapila, překvapí i Leoš?

Televize Mňam TV přišla začátkem července s několika překvapivými programovými plány. K dlouhodobé spolupráci angažovala nejen Leoše Mareše, ale i známou tvář stand up comedy Ivu Pazderkovou. Zatímco její přítomnost na obrazovce v průběhu léta nepřinesla televizi očekávaný efekt, projekt Leoše Mareše měl mít premiéru až na začátku září.

Nyní by se diváci měli dočkat i premiéry. O víkendu se však udála poměrně nečekaná a pro mnohé zřejmě zajímavá změna. Leoš Mareš nakonec nebude tváří (pouze) Mňam TV, jeho nový formát by se měl objevit i na celoplošné komerční dvojce, tedy na TV Prima, případně na lifestylovém programu Prima love.

Přechod talkshow na Primu může přinést komplikace

S touto informací přišel server Digizone.cz, který se odvolal na poznámku Leoše Mareše na svém Instagramu. Pokud by se tato informace potvrdila, znamenalo by to, že se Leoš Mareš souběžně objeví na dvou televizích. Překvapivé však je, že ani jedna z televizí se k chystané spolupráci nechce vyjadřovat. Až dnes večer tedy bude jasno v tom, zda a kde se nová show objeví.

Late night show s Leošem Marešem je dobrý nápad, rozhodne ale provedení

Leoš Mareš Televizní hvězda Leoše Mareše v posledních letech příliš nezářila. On sám byl sice ústřední nebo přidruženou postavou v několika formátech, ale diváci si jej dlouhodobě nespojují s žádnou televizí ani konkrétním pořadem. Na Mňam TV má ale možnost se zapsat do televizní historie jako první úspěšný moderátor noční talkshow s denní periodicitou. Samozřejmě, pokud celý projekt dopadne dobře a vedení televize bude mít důvod v něm dlouhodobě pokračovat.

Přechod na Primu nebo Primu love může přinést novému produktu výrazně širší publikum než jaké by k sobě přitáhla Mňam TV. Paradoxně to však může přinést i problémy samotné Mňam TV. Z pohledu identifikace si totiž diváci nespojí Leoše Mareše s malou, ambiciózní televizí, nýbrž s Primou, kde Leoš Mareš už jednou s pravidelným formátem neuspěl. Na podzim 2013 zde vysílal licenční formát QI: Na vše máme odpověď.

Mňam TV chtěla dát nové show jeden rok na rozjezd, Prima může mít kratší „trpělivost“

A zatímco televize Mňam chtěla dát Marešově late night show minimálně jeden rok na „aklimatizaci“, u Primy je otázkou, jak dlouho bude mít s aktuálně novým formátem trpělivost. Pokud by pořad Leoše Mareše nepřitáhl v prvních týdnech minimálně jednotky procent diváků, nebude mít na Primě dlouhého trvání. A i kdyby v něm Mňam TV nadále pokračovala, neznamená to, že na něj diváci Primy následně přeladí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .