Nové díly Hry o trůny v předstihu. Hackeři napadli systémy amerického kanálu HBO

Televizní značka HBO musí řešit problém s únikem dat. Hackeři se nabourali do systémů a odcizili stovky gigabajtů dat včetně příštích dílů seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Sama televize útok potvrdila a spustila interní vyšetřování.

Plakát k sedmé sérii Hty o trůny - Game of thrones Season 7 poster

Plakát k sedmé sérii Hty o trůny – Game of thrones Season 7 poster

Magazín Entertainment Weekly uvádí, že mezi odcizenými daty by mohly být nejen ještě některé neodvysílané epizody seriálu Hra o Trůny (Game of Thrones), ale i dalších seriálů (Ballers nebo Room 104).

Vedení kabelového programu HBO se k útoku vyjádřilo pouze stručně, nechtělo však uvádět, jaká konkrétní data byla odcizena. Do této chvíle se neobjevily žádné nové díly Hry o Trůny, které by byly dostupné veřejně ještě před samotným odvysíláním. To se ale může v dohledné době změnit, pokud by se skutečně ukázalo, že hackeři získali přístup k nadcházejícím dílům.

Titul Hra o trůny je největším seriálovým hitem značky HBO v její historii. Momentálně se vysílá sedmá série a už nyní je známo, že příští osmá série bude poslední. Mělo by tak dojít k uzavření děje.

Seriál je díky své popularitě vděčným terčem nejen hackerů, ale i „stahovačů“. Kromě samotného sdílení jednotlivých epizod se objevuje i snaha získat přístup k scénářům příštích dílů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .