Nova v úterý představí jarní schéma a program svých pozměněných kanálů

Skupina Nova hodlá v úterý na tiskové konferenci představit jarní programové schéma. Tato prezentace bude důležitá vzhledem ke změnám v programovém portfoliu Novy, které nastanou od soboty 4. února.

Nové názvy vybraných stanic skupiny Nova. Foto: archiv TV Nova

Nové názvy vybraných stanic skupiny Nova. Foto: archiv TV Nova

Nové názvy vytvoří prostor pro nové zacílení

Letošní 23. výročí vysílání první celoplošné komerční stanice ve střední Evropě nebude jen připomínkou této události, ale přinese i významné změny v nabídce programů, které Nova provozuje. Jak už jsme informovali, názvy tematických stanic SMÍCHOV, Fanda a Telka sjednotí značka Nova. Díky tomu se v programovém portfoliu objeví „nové kanály“ Nova 2, Nova Action a Nova Gold.

V těchto případech by nemělo jít jen o pouhé přejmenování jednotlivých stanic. Nova si díky rebrandingu otevírá prostor pro nové programové zaměření všech svých tematických značek. Kupříkladu kanál SMÍCHOV by se už neměl věnovat pouze komediím a sitcomům, pod názvem Nova 2 může působit jako další plnoformátová alternativa hlavního programu.

Zlepší se nabídka Novy Gold?

Prostor pro nové zacílení se nabízí i v případě projektu Telka. Ten bude nahrazen značkou Nova Gold. Telka doposud působila jako archivní kanál kombinující pouze vlastní tvorbu Novy. Pokud jako předlohu značky Nova Gold budeme brát program obdobných německých stanic tak můžeme předpokládat, že se v programu objeví i akvizice.

Příkladem mohou být kanály RTL Passion nebo SAT 1 Gold, které se zaměřují nejen na vlastní archiv, ale právě na letité seriály a filmy. A šéf Novy Christoph Mainusch předtím působil právě na německém televizním trhu.

Programové zaměření TV Fanda se zřejmě výrazněji nezmění ani po přejmenování na Nova Action.

Podrobnosti ohledně programu nejen nově chystaných kanálů ale i hlavního programu Novy přineseme po tiskové konferenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .