Nova upouští od názvů Fanda, SMÍCHOV nebo Telka. Každý kanál ponese její značku

Nova sjednocuje označení svých stanic. Stanice Fanda, SMÍCHOV a Telka, které doposud neměly označení „Nova“ přímo v názvu, se přejmenují. Každý kanál v portfoliu tedy ponese název Nova s přívlastkem.

Původní loga a názvy tematických stanic Novy se změní. Koláž - RadioTV

Původní loga a názvy tematických stanic Novy se změní. Koláž – RadioTV

Názvy Fanda, SMÍCHOV a Telka byly pro mnohé překvapením

Když Nova před několika lety začala uplatňovat poměrně neurčité názvy pro své nové tematické stanice, bylo to pro mnohé překvapením. První doplňkový kanál v portfoliu sice dostal očekávaný název Nova Cinema a Galaxie sport byla přejmenována na Novu sport. Další programy ale už označení Nova v názvu neměly.

Kanál pro muže dostal název „Fanda„, sitcomový a dětský program začal vysílat pod značkou SMÍCHOV a reprízový program s vlastní tvorbou se jmenuje TELKA. Pro tento kanál dokonce Nova koupila značku Telka od Radima Pařízka, jenž původně zamýšlel využít tento název pro místní digitální televizi na Ostravsku.

Inspirace pro původní názvy přišla ze Slovenska

Nyní ale Nova přistupuje k přebrandování svého portfolia. Názvy Nova, Nova Cinema a Nova sport zůstávají. Značka Nova se však nyní dostane i do názvů dalších stanic. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání povolila změnu názvu „Fanda“ na Nova Action. SMÍCHOV bude mít nově označení Nova 2 a patrně rozšíří obsah. Stanice TELKA bude fungovat pod značkou Nova Gold.

Zajímavé přitom je, že sesterská Markíza na Slovensku nespojuje názvy stanic se skupinou. Její druhý program se jmenuje DOMA, třetí program má název DajTo a čtvrtý nesl označení FOOOR (jeho vysílání bylo ukončeno začátkem roku 2014). Právě ze Slovenska přišla inspirace pro označení tematických stanic Novy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .