Nova uspěla v dalším sporu ohledně šíření svých stanic. Většina operátorů ji šíří dál

Skupina Nova má v ruce další závazné rozhodnutí soudu ohledně neoprávněného šíření svých stanic některými kabelovými operátory na Slovensku. Obdobně se svých práv v ČR domáhá i slovenská televize Markíza.

Multifunkční studio TV Nova, foto: TV Nova

Multifunkční studio TV Nova, foto: TV Nova

Nova informovala o rozhodnutí soudu. Jméno operátora nezmínila

Okresní soud v Trenčíně vyhověl v plném rozsahu žalobě CET 21 a uložil žalovanému zdržet se veškerého šíření programu stanice TV Nova a dalších volně šířených stanic skupiny. Jedná se o první finální pravomocné rozhodnutí soudu, kterým byla jednoznačně prokázána protiprávnost jednání žalovaného,“ uvedla PR koordinátorka skupiny Nova Jana Ondrejechová v tiskové zprávě.

Soud vedle zákazu neoprávněného šíření stanic Novy uložil žalovanému subjektu povinnost odstranit veškeré informace o šíření a dostupnosti programů skupiny Nova.

Nova ani tentokrát neuvedla konkrétní jméno subjektu, vůči němuž je rozhodnutí namířeno. Rozhodnutí soudu využívá prozatím jen pro zdůraznění oprávněnosti svých kroků.

Nova International měla nahradit neoprávněně šířené kanály. Uspěla jen částečně

Výsledky soudních jednání potvrzují neoprávněnost šíření našich kanálů, ke kterému jsme nedali souhlas. Nadále pokračujeme ve stejných krocích a slovenským divákům nabízíme jejich oblíbený obsah v rámci mezinárodní stanice NOVA International, kterou je možné si pořídit i v kombinaci se sportovními stanicemi NOVA Sport 1 a 2,“ uvádí Petr Horák, zástupce ředitele sekce nových médií a diverzifikace skupiny Nova.

Nova původně při jednáních se slovenskými operátory požadovala vypnutí svých stanic výměnou za zařazení Novy International do jejich nabídky. Jinými slovy, pokud chtěl některý z operátorů legálně šířit Novu International, musel se zavázat, že vyřadí ostatní kanály, k nimž nemá od Novy souhlas.

Tato podmínka ale ze smluv nakonec vypadla, jelikož by to mohlo znamenat, že část operátorů ztratí o Novu International zájem. Alespoň tak líčí vztahy Novy s operátory Róbert Ťavoda, šéf sdružení APKT, v jednom z blogových příspěvků na webu organizace. APKT sdružuje několik významných slovenských kabelových společností včetně největšího hráče UPC.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .