Nova Sport 2 vysílá s omezenou dostupností, na satelitu ji nenaladíte

Nový sportovní kanál skupiny Nova zahájil vysílání s omezenou dostupností. Ani jeden z tuzemských satelitních operátorů nezařadil kanál Nova sport 2 do své programové nabídky. Jistou náhradou pro diváky může být internet.

nova-sport-adrenalin-651

Někde je problémem kapacita, jinde interní důvody

Kanál Nova Sport 2 odstartoval své ostré vysílání v sobotu 5. září odpoledne. Programová nabídka ale není pro českého diváka příliš atraktivní. Kanál se totiž zaměřuje na disciplíny populární v zahraničí. Zatímco kabeloví operátoři jej v první den zařadili, satelitní společnosti prozatím váhají.

Zástupci všech tuzemských platforem serveru Parabola.cz potvrdili, že Novu sport 2 v nejbližší době nezařadí. Každý zřejmě z trochu jiných důvodů. U platformy freeSAT lze spekulovat o kapacitních důvodech. Nova Sport 2 ale překvapivě není ani v nabídce největší satelitní služby Skylink, která má dostatek kapacity. S Novou je ale momentálně ve sporu, jelikož ji největší komerční televize nepouští k HD signálu svých stanic. I to může být důvod nezájmu Skylinku zařadit novou televizi.

O nový kanál otevřeně usiluje platforma Digi TV CZ

Jediná platforma, která vidí zařazení Novy Sport 2 v nejbližší době reálně, je česká odnož Digi TV. „O programu Nova Sport 2 se momentálně vyjednává a DIGI by ho ráda zařadila do své nabídky, avšak zatím toto není 100%, takže vám to nemohu potvrdit,“ řekl webu Parabola.cz nový vlastník Digi TV Česká republika.

Diváci, kteří nemohou přijímat Novu Sport 2 přes satelit, mají momentálně jedinou alternativu – placenou online platformu VOYO. Zde Nova streamuje kompletní program svých dvou sportovních stanic v ceně standardního měsíčního předplatného videotéky VOYO.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: