Nova slaví 22. výročí, Den s Novou pro veřejnost proběhne v sobotu 13. února

Ve čtvrtek 4. února je to právě 22 let, kdy diváci poprvé oficiálně naladili vysílání TV Nova. Příznivci Novy budou mít jedinečnou možnost oslavit narozeniny své oblíbené stanice už 13. února, kdy se pro ně otevřou brány barrandovského areálu.

nova-22-narozeniny-emblem-651

Dominance v devadesátých letech, expanze s příchodem digitálu

Přesně 4. února 1994 v 19 hodin odstartoval přímý přenos z Národního muzea vysílání první české komerční televize, jejíž název byl vybrán z tisíců diváky zaslaných návrhů. Už od počátku měření v roce 1997 si TV Nova drží pozici nejsledovanější stanice na českém trhu, se kterou diváci starší 4 let tráví průměrně 1 hodinu a 15 minut denně.

Její vysílání za tu dobu průměrně sledovalo 40,61 % diváků v cílové skupině 15-54 u televizí v celodenním měřítku, v hlavním vysílacím čase to bylo dokonce 44,58 % diváků ve stejné cílové skupině u televize.

Za dobu svojí existence přinesla Nova přes 150 tisíc hodin vysílání, tisíce hodin zpravodajství a publicistiky a desítky tisíc hodin filmů, seriálů a zábavných pořadů. Po přechodu na digitální terestrické vysílání se v průběhu let rozšířila o dalších sedm sesterských stanic.

První oslava narozenin proběhla ve Snídani s Novou, další už bude pro veřejnost

Narozeninám se věnovalo i speciální vysílání pořadu Snídaně s Novou, kterého se exkluzivně zúčastnili bývalí moderátoři. Na ty nejzajímavější okamžiky z uplynulých let zavzpomínali Michaela Dolinová, Petr Martinák, Ondřej Vodný, Tomáš Krejčíř a další.

A protože se narozeniny nemohou obejít bez oslavy, už 13. února 2016 v 9 hodin se v rámci akce Den s Novou otevřou brány barrandovského areálu všem fanouškům skupiny Nova, kteří krásné dvaadvacetileté výročí budou moci oslavit spolu s jejími tvářemi. Připravený je pro ně bohatý program v podobě koncertu kapely Maxim Turbulenc, zpěváka Pavla Callty a zpěvačky Misty, soutěží nebo autogramiád.

Všichni registrovaní návštěvníci budou mít přímo na místě možnost nahlédnout do zákulisí tvorby Televizních novin a publicistických pořadů, podívat se do útrob nejmodernějšího přenosového vozu a vstoupit do ateliéru úplně nové show Tvoje tvář má známý hlas. Pro registraci na akci je nutné na e-mail PR@nova.cz a nahlásit jmenný seznam účastníků.

Oslava 22. narozenin televize Nova ve Snídani s Novou – fotogalerie

Narozeninová Snídaně s Novou dne 4. února 2016. Foto: archiv TV Nova

Narozeninová Snídaně s Novou dne 4. února 2016. Foto: archiv TV Nova

Narozeninová Snídaně s Novou dne 4. února 2016. Foto: archiv TV Nova

Narozeninová Snídaně s Novou dne 4. února 2016. Foto: archiv TV Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .