Nova představuje novou grafiku, motivem je organická spirála

Výtvarný koncept s názvem „Nova Organic Spiral“ je základem pro výraznou obraznost a dynamický, stylový design, umožňující efektivní vizuální komunikaci na nejvyšší profesionální úrovni. Tak Nova komunikuje svůj nový vizuál.

nova-spirala-651

Autorem koncepce je Miroslav Šišma z newyorského studia Sibling Rivarly

Celý projekt vznikal od listopadu 2014 v kreativním oddělení TV Nova pod vedením kreativního ředitele skupiny Nova Alana Záruby a Radovana Černého, vedoucího grafiky TV Nova, který řídil kompletní realizaci výtvarné koncepce a implementaci celého systému pro on-air vysílání. Nova přistoupila i ke strukturálním změnám skladby svého on-air proma, kterou doplnila o nové prvky a formáty po vzoru některých zahraničních televizí.

Autorem výtvarné koncepce Nova Organic Spiral je grafický designér Miroslav Šišma, který také spolupracoval na nedávno realizovaném vizuálu filmového kanálu Nova Cinema (2013) a v současnosti působí v newyorském studiu Sibling Rivalry Studio.

Práce s organickým 3D kruhem jako novým základním elementem identity TV Nova přináší otevřený prostor pro rozvoj moderní image celé televize. Nový vizuál je zaměřen jak na prezentaci korporátní image Novy, tak i v dalším plánu na podporu jejích jednotlivých produktů a tematických žánrů,“ říká Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova.

Nova změnila i charakteristickou melodii

Nové audio logo a inovaci hudebního aranžmá televize připravili hudební skladatelé Marián Molčák a Marián Balata. Staniční identy vznikly ve spolupráci kreativního týmu s režisérem Tomášem Medkem a kameramanem Richardem Řeřichou. V rámci redesignu TV Nova přistoupila také ke změně typografie užitím vlastního korporátního písma s názvem Organica, které vytvořil na zakázku renomovaný český typograf Tomáš Brousil.

Chceme přinést divákům televize Nova pestřejší a variabilnější systém grafické výbavy on-air i off-air promotion. Přidali jsme nové vizuální prvky, vyměnili jsme hlavní staniční font i hudební logo. Celá výroba proma je teď mnohem organičtější,“ doplňuje Radovan Černý, vedoucí grafiky skupiny Nova.

Nový vizuál TV Nova – fotogalerie

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,