Nova ukázala další fotografie svého nového multimediálního studia

Celý projekt nového vizuálu a studia televize Nova završuje proces modernizace studiového komplexu pro zpravodajské a publicistické pořady, který započal v roce 2012. Dle Novy tak vzniká největší a nejmodernější zpravodajské studio v České republice.

Nové multifunkční studio TV Nova, odkud se bude vysílat pořad Snídaně s Novou, foto: TV Nova

Nové multifunkční studio TV Nova, odkud se bude vysílat pořad Snídaně s Novou, foto: TV Nova

Multifunkční studio bude sloužit primárně pro Snídani s Novou

V pondělí 4. května TV Nova odhalí nové multifunkční studio, ze kterého se divákům poprvé představí pořad Snídaně s Novou. K původní fotografii, kterou zveřejnila minulý týden, nyní připravila další sadu.

Jako první televize v České republice pracuje TV Nova s novou vysoce svítivou digitálni LED stěnou o ploše 6 m2, která umožňuje jak přenos živých vstupů a hudebních videí do studia, tak i odbavení grafických přehledů k jednotlivým rubrikám ranní show Snídaně s Novou, pro kterou je toto studio primárně určeno. V celém studiu se nacházejí pohyblivé dekorační prvky.

Studio je možno využít i pro další publicistické relace Novy

Studio je multifunkční – všechny dekorace jsou pohyblivé a je možné jejich pozici libovolně měnit. Z jednoho studia je tak možné vysílat všechny publicistické pořady TV Nova, volně jej dramaturgicky propojovat s děním v jeho druhé části, ze které se vysílají Televizní noviny a další zpravodajské pořady televize. Variabilita celého studia umožňuje vysílat i jakýkoli jiný speciální pořad, nebo komentované studio před důležitým sportovním přenosem,“ upřesnil David Fiala, Art Director zpravodajství a publicistiky.

Další fotografie nového studia včetně tvůrčího týmu Snídaně s Novou

Moderátoři Snídaně s Novou Hana Mašlíková a Petr Říbal v novém multifunkčním studiu, foto: TV Nova

Moderátoři Snídaně s Novou Hana Mašlíková a Petr Říbal v novém multifunkčním studiu, foto: TV Nova

Kolektiv pořadu Snídaně s Novou v novém multifunkčním studiu, foto: TV Nova

Kolektiv pořadu Snídaně s Novou v novém multifunkčním studiu, foto: TV Nova

Design studia a grafické řešení pro Snídani s Novou a další publicistické pořady je interním projektem, který vzniká pod vedením kreativního ředitele skupiny Nova Alana Záruby ve spolupráci se studiem Oficina, autorem výtvarné koncepce, a slovenským studiem Ungroup.sk Jaroslava Holoty, autorem dekorace celého studia.

Technologické novinky multimediálního studia TV Nova

Multimedialni studio - foto TV Nova • Tablety – přímé ovládání grafiky moderátorem
Moderátoři v novém studiu dostali do rukou tablety, kterými mohou sami přímo ovládat obrazové stěny ve studiu. Průběžně aktualizované menu v tabletech nabízí fotogalerie nebo výběry z denního tisku, magazínů či webových stránek.

• Počasí s automatickým náhledem
Moderátoři Počasí mohou během celého živého vysílání sledovat v tabletech aktuální nabídku grafiky. Přímo před kamerou dostávají pomocí technologie Haptic Feedback informace o průběhu vysílání relace.

• Rychlejší příprava infografiky
Novinkou jsou nástroje pro snadnější přípravu infografiky. Redaktoři si snadno a rychle mohou vybrat aktuální novinky z ranního tisku nebo připravit fotografie, které si přinesl host Snídaně na svém USB disku.

• Scénář a kontextová nápověda
Během tříhodinového živého vysílání často moderátoři Snídaně s Novou ocení možnost kontextové nápovědy. Ve správný čas si mohou oživit paměť například informacemi o kapele, celém jménu hosta nebo dopravní situaci.

• Studiová automatizace
Díky studiové automatizaci je možné ovládat několik zařízení z jedné režie. Např. pokud jde o grafiku, lze řídit až 4 grafické procesy najednou, a to dle předem daného scénáře.

• 360-stupňová kamera
Speciální otočná dálkově ovládaná kamera umožňuje zcela netradiční záběry shora.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: