Nova potvrdila, že olympijský hokej přenechá České televizi

hokej-ohnivy-puk-651

Po týdnech spekulací je to konečně oficiální. Televize Nova dnes podvečer oznámila, že se dohodla s Českou televizí na formě programové spolupráce a práva k olympijskému hokejovému turnaji vyměnila za balík původních českých filmů a seriálů. Nova tak nebude na svých volných programech přinášet žádné olympijské vysílání. Pro diváky placeného kanálu Nova sport ale připraví celodenní vysílání různých disciplin s vlastními komentátory.

Díky této dohodě bude Česká televize vysílat kompletní Zimní olympijské hry včetně hokejových utkání na volně dostupných kanálech ČT sport a ČT 2. Navíc poprvé v historii přinese také prémiový kanál Nova Sport svým předplatitelům vysoce kvalitní 24-hodinové vysílání všech sportů ze zimní olympiády v Soči,“ uvedl šéf PR a komunikace televize Nova Josef Koukolíček.

Známé české filmy zapadnou do programu Novy lépe než hokej

Mezi Českou televizí a skupinou Nova dochází k výměně vysílacích práv k českým filmům. Nova zakoupila práva na uvedení celé řady českých děl, z nichž některá dosud vůbec nevysílala – mimo jiné film Snowboarďáci nebo díla Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak dostat tatínka do polepšovny.

„Česká televize nás oslovila s nabídkou na převzetí práv k olympijskému hokejovému turnaji a na prodej lokálně vytvořených filmů. Vzhledem k tomu, že nově získané filmy zcela zapadají do našeho programového plánu na příští rok, jsme tento návrh přivítali,“ uvedl nový ředitel televize Nova Christoph Mainusch, mimo jiné jeden ze dvou ředitelů mediální skupiny CME.

Na Slovensku zůstane olympijský hokej Markíze

Na Slovensku k podobné dohodě nedošlo, a tak olympijský hokej bude u našich východních sousedů i nadále v soukromých rukou. Přenosy přinese televize Markíza, jejíž ředitel Matthias Settele dokázal tento projekt obhájit u nejvyššího vedení CME. U olympijského hokeje se tak ukazuje, že Nova s Markízou půjdou každá svoji cestou, byť budou i nadále pod stejným majitelem. Dosavadní úzká a mnohdy vynucená programová spolupráce, kterou prosazoval původní šéf CME Adrian Sarbu, nebyla vždy ke prospěchu věci. Podrobněji jsme se tomuto problému věnovali v článku Cesty Novy s Markízou se rozcházejí v otázce vysílání olympijského hokeje.

Markíza nicméně pokryje hokejový turnaj mnohem úsporněji než to původně plánovala Nova. Podle dostupných informací Nova pro hokejový turnaj počítala s týmem 16 lidí a dokonce plánovala přímo trasovat výstup z jednotlivých kamer na stadionu do své vlastní režie. Přítomnost hokejového turnaje v programu soukromé televize s kvalitní sportovní redakcí Novy sport mohla prospět konkurenční soutěži. Nové vedení skupiny ale tento projekt z finančních důvodů odmítlo a soustředí se na ekonomicky efektivnější programové priority.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .