Nova chystá vlastní „soudní síň“, v březnu přinese CourtShow

Skupina Nova připravuje pro svůj nový kanál Nova 2 vlastní verzi hraných případů ze soudní síně. Court Show se poprvé objeví v březnu a bude konkurovat formátům Soudní síň na Primě a JOJ Family a Soudkyni Barbaře na Barrandově.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Nova 2 hodlá CourtShow nasadit podvečer v 17:00 hod. Půjde tedy o alternativu k Odpoledním Televizním novinám, které běží denně na hlavní Nově. Přitom dramatizace případů ze soudních síní nemá na českém trhu příliš dlouhou tradici. Zatímco v Německu se podobné pořady objevují prakticky od druhé poloviny devadesátých let, na českém trhu s tímto formátem poprvé přišla tehdy nová televize Barrandov v roce 2009.

Na Slovensku vsadila na tento formát tamní televize JOJ, která se před několika lety výrazně soustředila na formáty reality shows a docu-soap. Súdna sieň byla na Slovensku jistou alternativou odpolední talkshow.

Televize se sice na přelomu milénia snažily přinášet odpolední pořady plné tabuizovaných témat a talkshows Áčko nebo Sauna sklidily u diváků úspěch. Postupem času se však jejich potenciál vyčerpal a v posledních deseti letech se další podobný formát na českém ani slovenském trhu výrazněji neprosadil.

Případy ze soudních síní mohou přinést oživení pro diváky, jelikož kombinují v sobě prvky tradiční talkshow a reality show.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .