Nova 2 umožní vyrábět více lokální produkce, TELKA je pro Novu rodinné stříbro

Tisková konference televizní skupiny Nova si kladla za cíl představit rebranding všech tematických kanálů, nejvíce se programové změny dotknout stanice SMÍCHOV. Ta se od 4. února promění na značku Nova 2, mimo sitcomy uvede řadu původní tvorby.

Michaela Šmídová v pořadu TN2. Foto: archiv TV Nova

Michaela Šmídová v pořadu TN2. Foto: archiv TV Nova

TN2, Soudní síň a další lokální produkce míří na stanici Nova 2

Proč dochází k rebrandingu jednotlivých stanic? „Jednotlivé kanály jsme během posledních let pilovali a jsme s nimi spokojeni. Dosahujeme celodenní share okolo 10 %. To nám ale nestačí, chceme víc,“ řekla na úvod Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova. Současně chtěla skupina sjednotit označování stanic: „To aby diváci jasně věděli, které stanice patří pod hlavičku Nova.

Z kanálu SMÍCHOV se v sobotu 4. února stane Nova 2: „Velké změny, ale i oblíbené formáty a pořady čekají na diváky na Nova 2. Ta se stane vedle stanice TV Nova druhou stanicí, která vysílá lokální premiérovou tvorbu,“ uvedla Alex Ruzek a doplnila: „Na hlavním kanálu Nova už nemáme prostor na rozšíření lokální produkce, jedeme ji non-stop od 17. do 22. hodiny. A protože chceme produkovat více, rozhodli jsme se ke změně.“

V programu Nova 2 zůstává odpolední dětské pásmo, na které po 17. hodině naváže formát s pracovním názvem „Court Show“. V průběhu jara nasadí Nova 2 další lokální tvorbu také po 21. hodině, skupina Nova nechtěla blíže specifikovat.

V neposlední řadě naservíruje Nova 2 zpravodajství – TN2 dostává svůj čas ve všední dny po 22. hodině, během čtvrthodiny zprostředkuje hlavní zprávy dne, sport i počasí, především se zaměří na události, které se staly od začátku Televizních novin v 19.30 až do 22.00. Jednou z tváří pořadu bude Michaela Šmídová. TN2 dostane zcela novou grafiku i studio: „Chtěli jsme se vyvarovat klišé ve formě zeměkoule, takže jsme znělku stylizovali zcela jinak,“ prozradil na tiskové konferenci Alan Záruba, kreativní ředitel skupiny Nova.

programove_schema_nova2

Nova GOLD nemá být vnímána jen jako archiv

Proměnou projdou všechny programy, jednotícím prvkem bude spirála, kterou už diváci znají ze současné grafiky. Zároveň zůstane zachováno tradiční zvukové logo. Nejmenší změnou projde Nova Cinema, z novinek nabídne filmy Robinsonovi, Čarovný les a další. „Nova Cinema je exkluzivní filmový kanál. Nedávno jsme vyčistili programové schéma a kromě čtvrtečního večera nabízíme výhradně filmy,“ dodala Alex Ruzek.

Fanda se promění na Nova Action, na jaře Walker Texas Ranger nahradí německý kriminální seriál Kobra 11. Z novinek zvede seriál ZOO a Křižovatky smrti.

Změnou grafiky projde rovněž TELKA, změní se na Nova Gold. Proměna tohoto programu byla nejnáročnější: „TELKA je spojována s archivem, ale není to jenom archiv. Divákům nabízí totiž rodinné stříbro. Stanice Nova Gold přináší nestárnoucí zábavné hity a oblíbené pořady pro všechny věkové kategorie.“ Stanici charakterizuje trojice barev – královská červená, stříbrná a zlatá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .