Nemůžete naladit televizi Šlágr 2? Funguje pouze na novějších přijímačích

Karel Peterka ve středu spustil zkušební vysílání své nové televize Šlágr 2, která by se měla zaměřit na dechovku. Vysílá v Regionální síti 8 a pokrývá krajská města a jejich okolí. Sledovat ji však můžete pouze na novějších přijímačích s podporou standardu MPEG-4.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Na překvapivý fakt jako první upozornil web Digitální rádio. Je zajímavé, že televize Šlágr své diváky o novějším standardu nijak neinformovala.

Přitom první kanál TV Šlágr i nadále vysílá v původním standardu MPEG-2 a je dostupný i na starších set top boxech. Naproti tomu Šlágr 2 si naladíte pouze pokud jste v nedávné době investovali do nového přijímače.

Tento krok není ze strany provozovatele ani operátora multiplexu příliš pochopitelný. Televize Šlágr totiž svým vysíláním oslovuje především starší generaci, která má k dispozici ještě původní set top boxy „první generace“. Operátor multiplexu, společnost České Radiokomunikace, chce tímto krokem zřejmě motivovat diváky k nákupu novějších přijímačů, aby byli připraveni k přechodu na novou generaci digitální televize DVB-T2.

Definitivní přechod na DVB-T2 však bude na pořadu dne až za několik let. A pro starší diváky momentálně nemá smysl pořizovat novější přijímač kvůli jednomu novému programu, zvláště když původní Šlágr TV jim bez problémů hraje i na starší televizi.

V původním standardu vysílají i ostatní klíčové české programy – tedy Česká televize, Nova, Prima a TV Barrandov. Tento stav potrvá ještě několik let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .