Hitrádio City pokračuje v charitativním projektu. Se svými posluchači i letos rozsvítí Prahu

Pražské Hitrádio City 93,7 FM pokračuje v tradici předvánočního charitativního projektu, ve kterém spojuje celou Prahu prostřednictvím největšího symbolu pražských Vánoc, vánočního stromu na Staroměstském náměstí. V rámci letošního již 11. ročníku může mít každý svou vlastní žárovku na nejkrásnějším vánočním stromě v republice.

Stačí poslat dárcovskou DMS ve tvaru DMS mezera ZAROVKA mezera 30 nebo 60 nebo 90 na číslo 87777 a symbolicky si ji rozsvítit na webových stránkách www.rozsvittesnamiprahu.cz.

Atmosféra na Staroměstském náměstí. Archivní foto

Atmosféra na Staroměstském náměstí. Archivní foto

Letošní výtěžek pomůže nemocným dětem, hospitalizovaným na Jednotce intenzivní péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2. Toto oddělení poskytuje péči v různých oblastech. Především se zde starají o děti s dědičnými poruchami metabolismu. Zaměřují se zde jako jediní v republice na léčbu dětí, u nichž selhaly nejdůležitější životní funkce jako cirkulace, oběh a dýchání.

Nahrazují zde dočasně funkce srdce i plic, dále provádějí tělovou hypotermii u novorozenců atd. K těmto zákrokům je potřeba celá řada speciálních přístrojů jako jsou monitory životních funkcí, přístroje pro umělou plicní ventilaci, speciální lůžka, inkubátory a v neposlední řadě infuzní pumpy. Díky dárcům získá oddělení prostředky na nákup infuzních pump, které dokáží podávat léky kriticky nemocným dětem v naprosto přesném dávkování. Není výjimkou, že takto kriticky nemocné dítě potřebuje 10 až 15 infuzních pump.

Posluchači Hitrádia City nás neustále mile překvapují. Už dlouho před zahájením letošní sbírky nás kontaktovali s dotazy, kdy Rozsviťte s námi Prahu začíná. Každý rok pomáhají tam, kde je třeba. Budeme velmi rádi, když se nám podaří alespoň přiblížit k loňské rekordní částce, která byla bezmála 270.000 korun. I letos jsme velmi důsledně vybírali projekt, v jehož prospěch vybrané prostředky půjdou. Letošní novinkou je možnost zasílat DMSky ve třech cenových hladinách 30, 60 nebo 90 korun,“ říká Martin Maďarka, pověřený řízením programu Hitrádia City.

Pohled na Staroměstské náměstí. Foto: Radio City 93,7

Pohled na Staroměstské náměstí. Foto: Radio City 93,7

Projekt je realizován pod záštitou obecně prospěšné společnosti Život dětem, která následně zakoupí infúzní pumpy pro Jednotku intenzivní péče Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2.

Rozsviťte s námi Prahu vyvrcholí 2. prosince na Staroměstském náměstí, kde bude zapsána konečná vybraná částka na symbolický šek, který předají moderátoři Vojta Efler a Iva Lecká zástupcům obecně prospěšné společnosti Život dětem a Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2.

11. ročník projektu Rozsviťte s námi Prahu podpořily i patronky herečky Tereza Brodská a Jana Bernášková, kterým patří rovněž velký dík.

Vizuál k charitativnímu projektu Rozsviťte s námi Prahu 2017

Vizuál k charitativnímu projektu Rozsviťte s námi Prahu 2017

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .