Digitální rádio Šlágr nevznikne, místo něj bude televize Šlágr 2

Společnost Šlágr TV s.r.o. požádala o ukončení rozhlasové licence, která ji umožňovala vysílat program Šlágr rádio v digitálních rozhlasových sítích DAB. Majitel skupiny Šlágr se rozhodl soustředit na další televizní kanál Šlágr 2.

Ilustrační foto Šlágr TV

Ilustrační foto Šlágr TV

Po úspěchu své teleshoppingové a hudební televize Šlágr měl majitel společnosti Karel Peterka v plánu vybudovat rádio. Vysílat chtěl prostřednictvím digitálních rozhlasových multiplexů. Licenci pro tento účel měl přidělenou od loňského podzimu. V posledním zápisu ze zasedání RRTV se píše, že licence zanikla na základě žádosti provozovatele z 13. září 2017.

Zájemci měli mít možnost poslouchat plánovaný rozhlasový program i přes internet. Díky tomu by se Šlágr rádio dostalo i k těm, kdo nevlastní digitální rozhlasový přijímač nebo jsou mimo pokrytí terestrickým signálem.

Zatímco další společnost Karla Peterky přípravy na rozhlasový projekt zastavila, pouští se nově do další televizní stanice. Nyní získala oprávnění pro druhý kanál televize Šlágr pod názvem Šlágr 2. Ten by měl být šířen i na běžnou anténu.

Vedle Šlágr TV spustil Karel Peterka před několika lety i projekt Country no. 1, kde vysílal i pro děti pod značkou TV Písnička.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .