Německá SKY Sport News odvysílala zápas Bayernu Mnichov volně na satelitu

Provozovatel německé placené televize Sky Deutschland překlopil sportovně-zpravodajský program SKY Sport News z placeného do volného vysílání. Při této příležitosti odvysílal živě jedno atraktivní utkání německé fotbalové Bundesligy a klubu Bayern Mnichov zcela zdarma.

Pohled do režie během přenosu. Reprofoto

Pohled do režie během přenosu. Zápas kromě Sky Sport News HD uvede i placený kanál Sky Sport Bundesliga 1. Reprofoto

Legální příjem je možný i v České republice

Německou verzi programu Sky Sport News lze nyní sledovat legálně a bezplatně prakticky v celé Evropě, včetně České republiky. Program je primárně určen pro německé a rakouské diváky, tudíž jej nenajdete v nabídkách českých nebo slovenských kabelových operátorů. Pokud ale máte k dispozici satelitní příjem z pozice 19,2 východně, můžete tento program sledovat na libovolném přijímači zcela zdarma.

Sky Sport News nyní vysílá v režimu FTA (volné vysílání „bez kódování“) prakticky do celé Evropy. V praxi to znamená, že k sledování nepotřebujete žádnou dekódovací kartu. Program je navíc je dostupný nejen ve standardním, ale i ve vysokém rozlišení. Obrazová kvalita je skutečně ohromující a příznivci HD rozlišení si určitě rádi tento kanál přidají do své sbírky.

Studio Sky Sport během přenosu. Reprofoto

Studio Sky Sport během přenosu. Reprofoto

Stanice vysílá sportovní zpravodajství. Fotbalový přenos je výjimkou

Sky Sport News vysílá primárně sportovní zpravodajství, reportáže a polemiku. Při příležitosti zahájení volného vysílání však výjimečně odvysílá i jeden celý fotbalový přenos. Půjde o páteční zápas německé fotbalové Bundesligy mezi týmy 1. FSV Mainz (Mohuč) 05 a FC Bayern Mnichov. Toto utkání má letos zvláštní nádech, jelikož tým Bayern Mnichov po dlouhé době není v čele německé soutěže. Momentálně je na druhém místě, přičemž zaostává za letošní bundesligovou senzací RasenBallsport Lipsko o tři body.

Dnešní utkání je jednou z mála příležitostí, kdy může divák vidět některý ze zápasů německé první nebo druhé Bundesligy zdarma přes satelit, navíc v HD. Běžně se do volného vysílání dostává pouze otevírací duel sezony a následně i baráž o udržení v soutěži, která se hraje na závěr každé sezony.

O něco bohatší je nabídka přenosů z druhé Bundesligy, kde jeden zápas týdně vysílá neplacený kanál Sport 1 DE. V dalších sezonách se však i 2. Bundesliga přesune výhradně na placené stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .