Na kolik vyjde satelitní příjem?

Mnoho zájemců o satelitní vysílání se obává vysoké pořizovací ceny i poplatků za sledování satelitní televize. V dnešní době je však satelitní příjem levnější než kdy předtím. Přispívá k tomu zejména konkurenční boj několika operátorů. Díky tomu se cena za pořízení satelitního kompletu i s přijímačem výrazně snižuje. Pokud máte navíc zájem o placenou televizi, můžete na přijímacím zařízení ušetřit i několik tisíc korun.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Dotované satelitní přijímače

Na českém trhu působí hned několik satelitních operátorů, kteří vám poskytnou celý satelitní komplet za symbolickou částku, dokonce i s příspěvkem na instalaci. Pochopitelně, u těchto operátorů se pak musíte uvázat k příjmu placených služeb na dva roky dopředu. Výhodou je, že za satelitní přijímač neplatíte. Nevýhodou je nucená vázanost a tím pádem i nemožnost rychlé změny operátora.

Na tomto místě je nutno podotknout, že většina domácností nemá potřebu měnit satelitního operátora. Většina společností totiž nabízí prakticky stejnou programovou nabídku, jen v jiném balíčkovém provedení. Potřeba změny operátora nastává obvykle ve chvíli, kdy jeden z konkurentů nabídne například exkluzivní sportovní balíček.

Kolik zaplatím za dotovaný satelitní komplet?

Cena kompletu je obvykle zdarma, platíte pouze za instalaci. Ta se může dle náročnosti pohybovat od 2000 do 4000 korun. Někteří operátoři poskytují instalaci zdarma, jiní dávají zákazníkům určitý příspěvek na instalaci v rozmezí jednoho až dvou tisíc korun. Další možností je poskytnutí prémiových programových balíčků na určitý čas zdarma, díky čemuž se klientovi vrátí investice do instalace.

Co potřebuji k příjmu satelitní televize?

K příjmu satelitní televize potřebujete satelitní komplet. Tím se souhrnně označuje soubor přijímacích zařízení, který umožňuje příjem programů. Sem patří především set top box pro příjem satelitních programů, parabola a další prvky.

....

Kolik zaplatím za svůj vlastní satelitní přijímač?

Pokud máte zájem o individuální satelitní příjem s vlastním přijímačem, musíte si především ujasnit několik základních otázek:

* Vystačíte si s neplacenými a nekódovanými zahraničními televizemi, nebo budete chtít sledovat i kódované české a slovenské programy?
* Vystačíte si s příjmem z jedné družice nebo budete chtít sledovat více programů z několika pozic?
* Máte zájem pouze o standardní rozlišení, nebo preferujete i HD rozlišení?

V našem teoretickém příkladu budeme počítat s nejrozšířenější variantou – tedy se sledováním nekódovaných zahraničních kanálů z 1-2 pozic, s příjmem kódovaných českých a slovenských programů a rovněž se sledováním televize ve vysokém rozlišení (HD).

Cena základního kompletu s HD satelitním přijímačem, dekodérem a přístupovou kartou pro české a slovenské programy by vás měla vyjít na 4500-5500 korun. Cena za odbornou montáž ve standardních by neměla přesáhnout sumu 3000 korun – v některých případech může být dokonce nižší než 2000 korun.

Pokud máte zájem sledovat pouze nekódované satelitní programy, můžete na ceně satelitního přijímače výrazně ušetřit. Výsledná úspora může být až 3000 korun.

Příklady satelitních kompletů:

Satelitní komplet pro příjem kódovaných (českých a slovenských programů) obsahuje:
– satelitní HD přijímač
– dekódovací modul a přístupovou kartu ke kódovaným programům
– parabola 80cm
– LNB konvertor
– uchycení paraboly na zeď
– kabeláž a nutné konektory
Orientační cena satelitního kompletu: 4500 – 6000 Kč
Poznámka: S tímto kompletem můžete sledovat i základní české a slovenské programy.

Jednodušší satelitní komplet pro příjem pouze nekódovaných stanic obsahuje:
– satelitní HD přijímač
– parabola 80cm
– LNB konvertor
– uchycení paraboly na zeď
– kabeláž a nutné konektory
Orientační cena satelitního kompletu: 2000 – 3000 Kč

Pozor: S tímto kompletem NEMUŽETE sledovat nejznámější české a slovenské programy. Můžete ale sledovat nekódované stanice včetně českých a slovenských (například ČT 24, ÓČKO TV, TA3 a další)

Máte další otázky týkající se satelitního příjmu? Napište nám na redakční e-mail.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .