Co přináší satelitní televize českým divákům?

Satelitní televize byla dlouhou dobu ve stínu kabelové televize. Přitom v České republice se s ní můžeme setkat prakticky od začátku devadesátých let. Satelit byl kdysi vstupem do volného světa televizních stanic z celé Evropy. V devadesátých letech byla k dispozici bohatá nabídka německých, anglických i francouzských nebo španělských televizí ze satelitu zdarma.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Satelit nabízí řadu programů bez poplatků

Satelitní televize byla tedy atraktivní zejména pro diváky ovládající cizí jazyky. Rovněž byla skvělou alternativou v místech, kde nebyl dostatečný signál běžné televize a kde nebyla k dispozici ani kanelová televize. V neposlední řadě měl satelit ve srovnání s kabelovkou ještě jednu ohromnou výhodu – řada programu byla (a dodnes je) k dispozici úplně zdarma.

Dnes se však satelitní byznys soustřeďuje především na nabídku placených kanálů a funguje jako plnohodnotná placená alternativa vůči kabelové televizi. Satelitní operátoři se tak stali přímou konkurencí kabelové televize.

V dnešní době je tedy i satelitní televize určena náročnějším divákům – zejména těm, kdo hledají placené nebo prémiové televizní programy a jsou ochotni za ně platit paušální měsíční poplatek. Satelit ale nabízí i nepřeberné množství programů zdarma – zejména z Německa, Velké Británie nebo arabských zemí.

V České republice dnes působí několik poskytovatelů satelitní televize – z těch nejznámějších můžeme zmínit Skylink, freeSAT (UPC DIrect), DIGI TV a další.

Výhody a nevýhody satelitní televize

Hlavní výhodou satelitního příjmu je široká nabídka programů včetně množství zajímavých programů dostupných úplně zdarma. V této části vás seznámíme s největšími výhodami a připomeneme i nejvíce skloňované nevýhody satelitního příjmu.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .