Multiplex 4 rozšířil pokrytí v Brně, spustil vysílač Barvičova

digital-broadcasting-logoČtvrtá digitální síť, která nabízí programy ČT 1 HD, Nova HD, Fanda a TV Pohoda, rozšiřuje pokrytí v Brně. V průběhu sobotního večera bylo spuštěno vysílání v plném provozu ze stanoviště Brno – Barvičova na kanále 46 s vyzářeným výkonem 10 kW se shodným vertikálním vyzařováním s ostatními multiplexy.

Server RadioTV o tom informoval Radim Pařízek, jednatel provozní společnosti Digital Broadcasting. Dočasné vysílání ze stanoviště Brno – Jihlavská na kanále 64 bude souběžně zachováno po dobu tří týdnů, následně bude vysílač Jihlavská přeladěn na finální kmitočet, kanál 46 za současného zvýšení výkonu.

Společnost Digital Broadcasting je nyní jedinou alternativou v oblasti digitálního terestrického vysílání vůči Českým Radiokomunikacím. Ty kontrolují provoz multiplexu 1 pro Českou televizi, přímo provozují multiplex 2 a stoprocentně vlastní provozní společnost multiplexu 3. Čtvrtá digitální síť je tak nyní jedinou konkurencí.

V současnosti v rámci multiplexu 4 vysílají kanály FANDA, NOVA HD, ČT 1 HD, TV Pohoda a je dostupný ve všech čtrnácti krajských lokalitách v rámci České republiky.

mux-4-brno-mapaOrientační mapa pokrytí multiplexu 4 v Brně. Zdroj: Digital Broadcasting

Společnost Digital Broadcasting vlastní ze 75 procent ostravské Rádio Čas, s.r.o. pod kontrolou podnikatele Radima Pařízka. Zbylý čtvrtinový podíl ovládá Vladimír Železný, někdejší spoluzakladatel a první ředitel televize Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .