Mobilní aplikace TV2Go vrátila Novu s Primou, vyřadila Markízu a JOJ

Mobilní televizní aplikace TV2Go výrazně pozměnila svoji programovou nabídku. V noci na dnes vrátila do nabídky předtím nedostupné programy skupin Nova a Prima. Zároveň ale vyřadila slovenské programy skupin Markíza a JOJ.

Zdroj: fotobanka Thinkstockphotos.com

Zdroj: fotobanka Thinkstockphotos.com

V nabídce figurují volně dostupné české stanice i několik kanálů ze zahraničí

Aplikace TV2Go nyní obsahuje 36 stanic, které jsou převážně dostupné i v rámci zemského vysílání DVB-T. Divákům jsou k dispozici všechny programy přímo provozované Českou televizí, Novou a Primou, dále všechny programy značky Barrandov (včetně Barrandov PLUS, Kino Barrandov a Barrandov Muzika). V nabídce je i placený filmový kanál Filmbox, hudební televize Óčko, Óčko Gold, Óčko Expres, Slušnej kanál, Retro a Rebel, duchovně zaměřená televize NOE, případně i lifestylová Mňam TV.

K dispozici jsou i slovenské kanály Jednotka a Dvojka, sportovní Arena sport 2 a první dva kanály rakouského telerozhlasu ORF.

Diváci jsou naopak ochuzeni o populární slovenské kanály skupin Markíza a JOJ. V nabídce už nefiguruje slovenská hlavní verze TV Markíza ani kanál DOMA. Zmizel i hlavní kanál televize JOJ a druhý kanál JOJ Plus.

Aktuální programová nabídka aplikace TV2Go – duben 2016

Aktuální programová nabídka televizní aplikace TV2Go po zařazení skupin Nova a Prima a vyřazení slovenských programů Markíza, DOMA, JOJ a JOJ Plus

Aktuální programová nabídka televizní aplikace TV2Go po zařazení skupin Nova a Prima a vyřazení slovenských programů Markíza, DOMA, JOJ a JOJ Plus

Konec slovenských stanic, které nevlastní vysílací práva pro ČR

Výrazná změna programové nabídky přichází přesně rok poté, co byl provozovatel aplikace přinucen vyřadit kanály Novy s Primou. Důvodem měla být obchodní politika obou televizních skupin. V průběhu jednoho roku nicméně došlo k výraznému rozšíření legálních televizních aplikací mezi diváky a tím pádem nic nebránilo Nově s Primou, aby zpřístupnily své programy všem zájemcům.

Tyto dvě skupiny si ale patrně vynutily stažení slovenských programů, které nevlastní vysílací práva pro Českou republiku.

Mobilní televizní aplikaci TV2Go vyvíjí a provozuje brněnská společnost Itself, která toto řešení dodává několika kabelovým operátorům na jižní Moravě. Jedna společná aplikace pro více operátorů umožňuje výraznou úsporu nákladů na straně jednotlivých společností.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .