Kabelová televize pro mobilní telefon i prohlížeč. Čím překvapí aplikace TV2Go?

Vedle UPC Horizon a O2 TV Go se o přízeň uchází mobilní aplikace s kompaktnějším pojmenováním TV2Go.eu. Umožňuje sledovat 23 českých, slovenských a rakouských programů na mobilu, tabletu a PC. Nabízí třídenní archiv a nahrávání pořadů.

tv2go-banner-651

Mobilní aplikace s nabídkou českých, slovenských i rakouských televizí

TV2Go.eu odstartovala na českém trhu koncem loňského roku a v rámci testovacího provozu je k dispozici pouze klientům vybraných kabelových společností v regionech. Je za ni brněnská společnost Itself, která plánuje vstoupit i na trh placené satelitní televize. Její mobilní aplikace přináší podobné funkce jako konkurenční produkty od O2 nebo UPC. Výhodou je mírně odlišná programová nabídka, která kromě českých televizí zahrnuje i slovenské a rakouské stanice. Cena se pohybuje od 50 Kč do 90 Kč měsíčně podle nabídky jednotlivých partnerských operátorů.

Na rozdíl od služby TV4You, jejíž doména byla začátkem tohoto roku soudem zablokována, má TV2Go dohodu s jednotlivými televizemi ve své nabídce. Díky tomu může divákům zprostředkovat například i vysílání filmového kanálu Filmbox, a v rámci její teritoriální působnosti jsou k dispozici i slovenské stanice Jednotka, Dvojka, Markíza, Joj, Joj Plus a TA3 a dva kanály veřejnoprávní rakouské televize ORF.

Dostupná pro klienty vybraných kabelových společností

TV2Go je k dispozici pro mobilní zařízení se systémem Android nebo iOS od Apple. Uživatel má ale k dispozici i možnost sledování ve standardním prohlížeči na PC. Přístup nicméně není otevřen plošně pro všechny – prozatím je k dispozici pouze pro klienty regionálních kabelových operátorů Selfnet, CenTrio a JON.cz na jižní Moravě. Seznam operátorů by se měl v budoucnu rozšířit, nicméně momentálně platí, že pokud nejste klientem jednoho z těchto operátorů, legálně si službu nepořídíte.

Právě vázanost na jednoho z operátorů je i klíčovým rozdílem služby ve srovnání s jinou obdobnou službou TV4You. Ta byla otevřena naprosto všem, kdo si stáhli její aplikaci a v důsledku právních kroků televizí musela začátkem roku pozastavit svou činnost.

TV2Go: Úvodní obrazovka (vlevo) a přehled stanic

TV2Go: Úvodní obrazovka (vlevo) a přehled stanic

TV2Go: ukázka programového průvodce na PC

TV2Go: ukázka programového průvodce na PC

Služba funguje legálně, nedohodla se pouze s Primou

V případě TV2Go je legálnost použití služby dostatečně ošetřena, nicméně i tak se najdou výjimky. Začátkem března například provozovatel vyřadil z nabídky kanály televize Prima a na tři týdny byl nucen znepřístupnit web své služby. Aplikace pro chytré telefony a tablety fungovala i nadále bez omezení, diváci jen nemohli využívat standardní webovou verzi. Jednání s Primou pokračují, vzhledem k obchodní politice FTV Prima se ale její programy v nabídce TV2Go.eu prozatím neobjevují.

Pokud patříte mezi klienty partnerských kabelových operátorů a máte k dispozici aplikaci TV2Go, dostanete v první fázi přístup 23 televizním stanicím. V jednom balíčku jsou všechny programy České televize, volně dostupné stanice skupiny Nova (tedy všechny programy Novy s výjimkou Novy sport), hlavní kanál TV Barrandov, dále jsou k dispozici oba programy slovenské RTVS, dvě stanice od Markízy (hlavní kanál a TV Doma), televize Joj a Plus a rakouské programy ORF 1 a ORF 2. Z volně dostupných českých stanic je k dispozici ještě hudební kanál Óčko (pouze hlavní program) a první kanál TV Šlágr. Z placených kabelových stanic je dostupný pouze Filmbox.

TV2Go: Anotace ke každému pořadu, možnost shlédnout zpětně nebo nahrát předem

TV2Go: Anotace ke každému pořadu, možnost shlédnout živě, nahrát, nebo sledovat z archivu

Třídenní archiv odvysílaných pořadů je dostupný prakticky u všech stanic

Prakticky u všech stanic je k dispozici podrobný programový průvodce i možnost zpětného zhlédnutí všech pořadů až za tři dny. Provozovatel umožňuje i nahrání konkrétního pořadu předem. Nahrávka je omezena na tři hodiny. Pokud si uživatel zvolí časovanou nahrávku pořadu, ta je k dispozici až do 30 dnů po odvysílání.

V rámci aplikace má uživatel možnost využít i videopůjčovnu, v ní se však zatím nenachází žádný placený titul. V jednu chvíli je možné sledovat televizní vysílání až na čtyřech zařízeních přihlášených na stejný účet.

TV2Go: Přehled odvysílaných pořadů a souhrn uživatelské aktivity

TV2Go: Přehled odvysílaných pořadů a souhrn uživatelské aktivity

Přehled doplňkových funkcí

V rámci doplňkových funkcí je možnost využít rodičovský zámek. Provozovatel žádnou plošnou blokaci programů na základě věku neprovádí. Rodič může díky této funkci sám zablokovat některé kanály.

TV2Go: Ukázka rodičovského zámku

TV2Go: Ukázka rodičovského zámku

Uživatel má možnost měnit pořadí programů nebo si vytvářet vlastní seznamy z dostupných kanálů, což je užitečné zejména při zobrazení podrobného programového průvodce. Samotné přehrávání vysílání funguje plynule. Jediný problém jsme zaznamenali u přepínání režimu na celou obrazovku na PC, kdy se stream zastaví a je nutné jej opět nastartovat stisknutím symbolu Play.

TV2Go: ukázka přehrávání pořadu v prohlížeči na PC

TV2Go: ukázka přehrávání pořadu v prohlížeči na PC

Aplikace má zajímavý potenciál, musí ale rozšířit působnost

Aplikace TV2Go působí dobrým dojmem. Nabízí veškeré funkce, které od pokročilé televizní aplikace pro mobily a tablety očekáváte. Jakmile se podaří integrovat placenou videopůjčovnu, bude mít uživatel k dispozici přehrávač s bohatým obsahem. Prozatím se diváci musí obejít bez programů televize Prima, k dispozici však mají slovenské a rakouské stanice, které se neobjevují v jiných mobilních platformách.

Výrazným omezením pro uživatele je vázanost na tři konkrétní kabelové operátory. Pokud se jejich počet skutečně rozšíří, může se TV2Go stát zajímavou alternativou pro sledování televize na mobilech a tabletech.

Závěrečné shrnutí

Název aplikace: TV2Go.eu
Poskytovatel: Itself, s.r.o.
Dostupnost: Android, iOS
Cena: placené programy 50-90 Kč měsíčně
Omezení: pouze pro klienty vybraných kabelových operátorů /Selfnet, CenTrio, JON.cz/

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: