Televize Mňam pokračuje ve Skylinku, operátor ji vyřadit neplánuje

Doplněno o vyjádření satelitní platformy Skylink. Televize MŇAM vysílá v satelitní službě Skylink i nadále. Svůj odchod avizovala k 31. říjnu, operátor ji však ve své základní nabídce ponechal. Zástupce provozovatele Skylinku Jaromír Glisník serveru RadioTV.cz potvrdil, že operátor má s televizí i nadále platnou dohodu.

Mňam TV - screenshot z programové pozice platformy Skylink

Mňam TV – screenshot z programové pozice platformy Skylink

Mňam TV se chce zaměřit na neplacené vysílání, na satelitu však zůstává

Mňam TV i nadále pokračuje na pozici 23,5 st. východně v kódovaném režimu. Sledovat ji mohou diváci s aktivní kartou Skylink a zaplaceným servisním poplatkem. Společnost provozující televizi Mňam před několika dny informovala, že nabídku operátora Skylink opustí a chce se zaměřit na neplacené vysílání na běžnou anténu. Okamžité vyřazení se satelitní služby by však ohrozilo terestrickou distribuci v některých regionech.

Včera jsme informovali o výpadku terestrického vysílání v Plzni a okolí, kde Mňam působí v multiplexu společnosti RTI cz. Tato společnost nabírá vysílání MŇAM TV ze satelitu. Nyní hledá společně s televizí náhradní řešení, aby diváci o signál nepřišli ani poté, co Mňam na satelitu skončí. Obdobný problém zřejmě řeší i další operátoři.

DALŠÍ INFORMACE: Původní zpráva Mňam TV o avizovaném ukončení působení ve Skylinku

Skylink: O programových změnách informujeme předem. Dohoda s Mňam TV trvá

Dnes odpoledne nám své vyjádření zaslal i operátor služby Skylink. Prostřednictvím svého mediálního zástupce se nám vyjádřil člen představenstva skupiny M7 Group Jaromír Glisník. Ten překvapil tvrzením, že dohoda mezi televizí Mňam a operátorem Skylinku i nadále trvá a operátor momentálně neplánuje měnit svou programovou nabídku.

Dohoda s vysílatelem Mňam TV trvá. O programových změnách v naší nabídce informujeme naše zákazníky vždy předem,“ uvedl člen představenstva skupiny M7 Group Jaromír Glisník na dotaz webu RadioTV.cz.

Faktem je, že operátor Skylinku programové změny neavizoval. Původně o tom informovala pouze společnost S&P Broadcasting, která je provozovatelem televizí MŇAM a MŇAU.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .