Nova se zřejmě vzdá práv k olympijskému hokejovému turnaji, jde o drahý projekt

hokej-ohnivy-puk-651

Televize Nova patrně neodvysílá zápasy olympijského hokejového turnaje ze Soči. Podle dnes medializovaných informací se největší komerční skupina hodlá těchto práv vzdát z úsporných důvodů. Přitom na olympijské vysílání se na Nově připravují už půl roku. Podobný projekt je však pro komerční televizi moc drahý zvláště v situaci, kdy má k dispozici pouze jednu sportovní disciplínu – byť tu nejatraktivnější.

Informaci přinesl jako první web Sport.cz, zástupci Novy ji ale nechtějí komentovat. Ředitel PR a komunikace Josef Koukolíček informací označil za čirou spekulaci a v podobném duchu se vyjádřila i Česká televize. Ta si hodlá počkat na oficiální relevantní nabídku od Novy. Pokud se podobná nabídka objeví, je ČT připravena s Novou jednat a patrně i převzít práva k hokejovému turnaji.

Olympijský turnaj Soči 2014 měl být jedním z největších projektů v historii sportovní redakce Novy. Z hlediska sledovanosti jde o nejatraktivnější disciplínu, která si ale vyžaduje i nemalé investice do příprav.  Pokud by se do podobného projektu pouštěla před dvanácti nebo šestnácti lety, vystačila by si s přebíraným oficiálním signálem a minimálním štábem v místě her. Většina doplňkového vysílání se tehdy vyráběla v televizním studiu, které bylo vzdáleno tisíce kilometrů od místa her.

Za tu dobu se však pokrytí olympijského turnaje významně kvalitativně posunulo. Pokud má být projekt odveden na vysoké úrovni, musí Nova přímo na místo vyslat své štáby, zřídit vlastní studio přímo v Soči a na vlastní náklady zajistit doplňkové vysílání. Podobná investice se nemusí vyplatit, pokud máte z celé Olympiády k dispozici pouze jednu disciplínu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: