Markíza se domluvila s menšími kabelovými společnostmi v ČR na šíření verze International

Slovenská televize Markíza úspěšně završila jednání s Asociací provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí. Její členové dodávají službu placené televize do přibližně 160 tisíc domácností v České republice. Asociace však nezastupuje žádného z větších hráčů.

Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Klíčová jednání s většími hráči ještě probíhají

Dohoda se tedy týká pouze menších kabelových společností v regionech. Větší hráči – především UPC Česká republika a O2 TV – zatím ještě jednají o konkrétních podmínkách. To samé platí o satelitních službách Skylink, DIGI TV nebo freeSAT.

Markíza International je na českém trhu dostupná oficiálně od 1. února. Kromě kabelových a satelitních operátorů míří i do nabídky živě přenášených programů ve videotéce VOYO.

Markíza umožní českým divákům sledovat pouze vlastní pořady

Markíza International vysílá jiný program než původní Markíza. Z důvodu omezení vysílacích práv může na českém území šířit pouze vlastní tvorbu. Pokud na této televizi rádi sledujete třeba zahraniční filmy nebo americké seriály, v rámci mezinárodní verze nebudou k dispozici.

Markíza je bude ve vyslání programu International nahrazovat pouze vlastními pořady. Prozatím nemá v plánu kupovat vysílací práva k zahraničním pořadům pro české území. Na mezinárodní verzi Markízy tedy uvidíte pouze kombinaci vlastních pořadů. Sem patří původní slovenské seriály, zábavné pořady, zpravodajství, případně sportovní magazín. K ostatním pořadům se čeští diváci oficiálně nedostanou.

Stejným způsobem hodlá postupovat i Nova na Slovensku se svým novým kanálem Nova International. Ta zablokuje slovenským divákům možnost sledovat zahraniční seriály a filmy ve svém programu na Slovensku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .