Nova by se měla v lednu vyjádřit k druhé generaci digitálního vysílání DVB-T2

Přechodové televizní sítě ve standardu DVB-T2 pokračují i po Novém roce bez programů televizní skupiny Nova. Ta prozatím jasně neřekla, jak si představuje své působení a kdy si diváci její programy naladí v novém standardu.

Multifunkční studio TV Nova, odkud vysílá pořad Snídaně s Novou, foto: TV Nova

Multifunkční studio TV Nova, odkud vysílá pořad Snídaně s Novou, foto: TV Nova

Web Parabola.cz před několika dny citoval Martina Šnýdra z tiskového oddělení TV Nova, který uvedl, že jeho skupina se k nové generaci terestrického vysílání vyjádří na začátku roku 2018. Z toho lze usuzovat, že jasno by mělo být ještě v průběhu ledna.

Nova je momentálně jedinou významnou komerční skupinou, která ještě v DVB-T2 nevysílá. Novinář Jan Potůček na webu Televizníweb.cz připomíná, že Nova nehodlá v pozemním vysílání šířit HD verze svých programů a opatrně nastolila i téma možného zpoplatnění příjmu svých programů prostřednictvím běžné antény.

Pro běžné diváky, kteří přijímají programy Novy z digitálních televizních multiplexů DVB-T, se v nejbližších letech nic nezmění. Toto vysílání by mělo pokračovat až do poloviny roku 2020. Zavedení přechodových sítí DVB-T2 nicméně umožňuje divákům připravit se na digitální vysílání nové generace s předstihem.

Minimálně do poloviny roku 2020 tak budete moci přijímat prakticky ty samé televizní programy jak v původní normě DVB-T tak i v novějším standardu DVB-T2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .