Liga mistrů zůstává na Slovensku na Digi TV, část zápasů bude zřejmě dostupná i v ČR

Slovak Telekom, vlastník slovenské části satelitní služby Digi TV a služby Magio SAT zakoupil práva na Ligu mistrů pro další tři sezony. Zápasy bude vysílat Digi sport, část bude dostupná i v ČR.

AKTUALIZACE 26.6. – 15:00: Přenosy Ligy mistrů čeští diváci Digi sportu neuvidí. Dostupné budou pouze na ČT sport a O2 sport. Další podrobnosti přinášíme v článku Digi sport nebude vysílat Ligu mistrů v ČR, vysílací práva má jen pro Slovensko.

champions-league-ilust-651

Liga mistrů na slovenských Digi sportech, dva z nich sledují i čeští diváci

Společnost Slovak Telekom provozuje na Slovensku až čtyři kanály Digi sport a pouze dva z nich jsou oficiálně přístupné i pro klienty české Digi TV. Slovak Telekom ale hodlá vysílat některá utkání i na „dvojce“, měly by být tedy dostupné i pro české diváky.

Programy Digi sport 1 a 2 jsou sice dostupné i pro klienty O2 TV, ta ale odvysílá většinu zápasů Ligy mistrů na svém vlastním programu O2 sport. Pokud tedy budou mít zájem o Ligu mistrů i satelitní diváci, jejich jedinou volbou pro tato utkání bude právě platforma Digi TV.

Začnou čeští a slovenští diváci měnit své karty?

Část abonentů české Digi TV se rovněž může pokusit přesunout své předplatné na Slovensko kvůli případné lepší programové nabídce. Kdysi bylo běžnou praxí, že si čeští a slovenští satelitní diváci navzájem měnili přístupové karty k základním českým a slovenským programům.

Případné vyvezení přístupové karty a její použití na území jiného státu může být v rozporu s podmínkami služby, někteří poskytovatelé placené satelitní televize to nicméně umožňují. Například někdejší služba UPC Direct v rámci akce „Vezměte si Slovensko sebou“ umožňovala Slovákům pracujícím v zahraničí legální sledování své služby. Nabídka se vztahovala pouze na vybrané země EU.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: