Kanál Prima MAX vysílá dva roky. Poslední dobou je konečně filmový

Nejmladší ze skupiny Prima, filmový kanál Prima MAX, oslavil své již druhé narozeniny. Původně tento program vysílal i reprízy seriálů a pořadů vlastní tvorby skupiny Prima. V průběhu posledních měsíců se však výrazněji posunul směrem k filmům.

Prvním titulem na programu Prima MAX byl hollywoodský velkofilm Vlk z Wall Street. (reprofoto)

Prvním titulem na programu Prima MAX byl hollywoodský velkofilm Vlk z Wall Street. (reprofoto)

V prvních týdnech měl nový program omezenou dostupnost

Pátý kanál skupiny Prima s převážně filmovým obsahem své vysílání zahájil 20. listopadu 2015 českou televizní premiérou hitu Vlk z Wall Street, kterou si nenechalo ujít 135 000 diváků starších 15 let. Tehdy měl však problém s pokrytím. Na severní Moravě v prvních týdnech prakticky nevysílal. Nebyl dostupný ani v satelitních platformách Skylink a DIGI TV. V dalších částech republiky jej mohli diváci naladit alespoň přes anténu.

Kdyby management před dvěma lety nepodcenil start, mohl být potenciál nového programu ještě vyšší. Po dvou letech se však Prima může oprávněně pochválit rostoucím podílem i znalostí značky tohoto filmového programu.

Filmový kanál Prima MAX nás těší nejen svým neustále rostoucím podílem na sledovanosti, ale i svým úspěšným přesahem mimo televizní obrazovky v rámci filmové komunity. Pod hlavičkou Prima MAX pořádala televize již dva ročníky letního Prima MAX kina, které si letos nenechalo ujít 10 000 návštěvníků. Jeho završením je udílení filmové MAX ceny, tu si zatím odnesly snímky Padesátka Vojty Kotka a Anděl Páně 2 Jiřího Stracha,“ hodnotí úspěchy kanálu Prima MAX Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Nejsledovanější filmy: Avatar a Kurýr

Historicky nejúspěšnějším filmem na Prima MAX byl Avatar vysílaný 21. srpna 2016. Cenami ověnčený snímek sledovalo 244 000 diváků v cílové skupině diváků starších 15 let. Od počátku kalendářního roku 2017 měl nejvyšší sledovanost napínavý thriller Kurýr, který si 30. září 2017 nenechalo ujít 230 000 diváků téže cílové skupiny.

U mladších diváků ve skupině 15–54 let letos zabodoval snímek Twilight sága: Nový měsíc, který vidělo 138 000 diváků.

Podle vysílacího schématu Prima MAX jsou pondělky věnovány lehčímu žánru, tedy komediím. Úterky se nesou v duchu akčních a krimi filmů, zatímco středy se blýskají exkluzivním obsahem v podobě oscarových a hollywoodských trháků. Čtvrteční večery ovládly české filmy, ať už se jedná o novinky či klasiky. V pátek vždy diváky čeká světová filmová klasika. U diváků Prima MAX ve skupině 15-54 let jsou nejvíce v oblibě právě úterní a čtvrteční večery.

Zdrojem dat je elektronické měření sledovanosti ATO – Nielsen Admosphere. Data redakci RadioTV.cz poskytla Nikol Klevcovová z tiskového oddělení skupiny Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .