Kanál O2 TV Free skončil, volné vysílání sportovních přenosů je minulostí

Placená televize O2 TV ukončila volné vysílání programu O2 TV Free, který přinášel část obsahu sportovního kanálu O2 TV Sport divákům na běžnou anténu. Netradiční experiment trval jeden rok.

Logo kanálu O2 TV Free - na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Logo kanálu O2 TV Free – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

O2 TV Free umožňoval sledovat obsah z placených sportovních programů O2

Program O2 TV Free měl být lákadlem pro diváky, kteří ještě nemají placenou televizi s exkluzivním sportovním obsahem od O2. Přenášel vysílání programu O2 TV Sport v multiplexu 4 a byl dostupný na běžnou anténu bez nutnosti platit pravidelné poplatky. Diváci měli k dispozici vysílání O2 TV Sport s výjimkou přímých přenosů. Záznamy a opakování některých přenosů ale mohli sledovat bez omezení.

Hlavní funkcí v rámci programu O2 TV Free byla přítomnost HbbTV aplikace, kde bylo možné za poplatek sledovat plnohodnotné vysílání programů O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis. Objednávky řešil operátor jednoduše formou placené SMS s přístupem na 24 hodin. Kanál O2 TV Free měl za úkol diváky upoutat a motivovat je k zaplacení předplatného.

Jak naladíte novou televizní stanici Prima KRIMI?

Nový kanál Prima KRIMI zaměřený na kriminální a detektivní tvorbu startuje na Velikonoční pondělí. Naladit si ho můžete bezplatně na běžnou anténu. Dostupný by měl být také u většiny kabelových a satelitních operátorů.

....

Záhy po spuštění programu O2 TV Free se ukázalo, že není pro všechny. Mohli jej naladit pouze diváci, kteří měli modernější přijímače s podporou MPEG-4. Skupina tuto vlastnost v původních materiálech nijak nekomunikovala. Tímto způsobem si ale zajistila, že se vysílání dostane pouze k té části diváků, jejichž přijímače jsou modernější a podporují hybridní televizi HbbTV.

Placené vysílání sportovních kanálů O2 se přesouvá do HbbTV aplikace na TV Prima

Nyní po roce tento netradiční experiment končí. Skupina O2 TV se rozhodla neprodloužit smlouvu s operátorem multiplexu 4 a vysílání programu O2 TV Free zcela ukončit.

Diváci ale nepřijdou o možnost sledovat O2 TV Sport v rámci hybridního vysílání. Aplikace, která toto umožňovala, se nově přesunula na Primu. Pokud tedy máte přijímač s připojením k internetu a podporou HbbTV, novou aplikaci O2 TV Sport hledejte právě v menu „červeného tlačítka“ na Primě.

O2 TV Sport se díky Primě objeví i na satelitních přijímačích diváků s podporou HbbTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .