Programy ČT :D a ČT art už nenaladíte v multiplexu 3

V průběhu velikonočního víkendu provedla Česká televize významnou změnu v distribuci svého dětského programu ČT Déčko a umělecké stanice ČT art. Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, dočasně tyto programy nenaladíte.

ct-d-decko-651

Prima KRIMI nahradila Déčko v multiplexu 3

Programy ČT :D a ČT art vysílaly prostřednictvím sítě multiplex 3 a vybraných regionálních sítí. Odhadem 10-15 procent diváků ale mohlo tyto stanice přijímat právě prostřednictvím multiplexu 3, kde vysílají i stanice Prima love, Prima ZOOM, Prima MAX nebo nově Prima KRIMI.

Právě nový kanál Prima KRIMI je náhradou za ČT Déčko a ČT art v multiplexu 3. Česká televize se totiž rozhodla tento multiplex zcela opustit a sází na distribuci výhradně ve vlastní režii společně s Českými Radiokomunikacemi.

Důvodem této změny je optimalizace distribuce programů České televize v zemském vysílání a snaha připravit diváky na přechod na novou generaci televizního vysílání DVB-T2.

Z tohoto důvodu se programy ČT :D a ČT art přesouvají do nového multiplexu s názvem Přechodová síť 11. Ten už nyní disponuje celoplošným pokrytím, ale vysílá v novém standardu DVB-T2. Většina běžných televizních přijímačů a set top boxů jej tedy nenaladí. Diváci, kteří si v posledních dvou letech koupili nový modernější televizní přijímač, by ale neměli mít problém a Déčko naladí i nadále.

Jak naladíte novou televizní stanici Prima KRIMI?

Nový kanál Prima KRIMI zaměřený na kriminální a detektivní tvorbu startuje na Velikonoční pondělí. Naladit si ho můžete bezplatně na běžnou anténu. Dostupný by měl být také u většiny kabelových a satelitních operátorů.

....

Nemůžete naladit Déčko? V červnu se vrátí…

Česká televize ovšem plánuje vrátit Déčko i do standardní distribuce DVB-T1. Potřebuje ale nejprve uvolnit kapacitu ve svém hlavním multiplexu 1. Z tohoto důvodu se Déčko zařadí do této sítě až na začátku června 2018.

Pokud tedy ČT :D a ČT art na svých obrazovkách nevidíte, doporučujeme pro jistotu přeladit přijímač. Možná jej zachytíte díky některé z regionálních sítí nebo v nové síti DVB-T2. V případě, že se vám tento program naladit nepodaří, nemusíte podléhat panice. Za dva měsíce se vám na obrazovce znovu objeví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .