JOJ obesílá operátory, aby vyřadili její stanice PLUS a WAU

Slovenská televizní skupina JOJ chce přimět české operátory, aby vyřadili ze svých nabídek atraktivní kanál PLUS a tematický program WAU. Zástupci TV Joj označují šíření těchto stanic v ČR za nelegální.

Logo televizní skupiny Joj vychází z původní spirály, viz vyobrazení ve studiu

Logo televizní skupiny Joj vychází z původní spirály, viz vyobrazení ve studiu

JOJ Family má být jedinou náhradou za tři původní stanice skupiny JOJ

Skupina JOJ se loni s operátory domluvila ohledně vyřazení svého hlavního slovenského kanálu, jenž byl nahrazen programem JOJ Family. Tento program je určen primárně pro české diváky a JOJ na něm vedle vlastní tvorby vysílá i vybrané nakoupené pořady.

Za své tematické kanály PLUS a WAU ale nenabízí operátorům žádnou náhradu. Vyzývá je pouze, aby ukončili protiprávní šíření těchto dvou stanic na českém území. Skupina JOJ zaslala českým operátorům výzvu. Jaké budou další kroky zatím neupřesnila. Tuto aktivitu podniká s cílem mimo jiné zvýšení sledovanosti legálně šířených stanic.

TEMATICKÁ PŘÍLOHA RADIOTV: Příjem slovenských televizí v ČR

Některé kabelové společnosti čeká složité rozhodování, jelikož zejména program Joj PLUS je populární i u českého publika. Jeho případná absence v nabídkách kabelových společností může mít za následek migraci části diváků k satelitním platformám, kde lze televizi PLUS sledovat i nadále prostřednictvím slovenské satelitní karty.

Připomeňme, že právě satelitní služby už zablokovali slovenské stanice na českých kartách a české stanice na slovenských kartách. Divák má ale možnost zakoupit si satelitní kartu v rámci druhého státu, což mu umožní sledovat požadované stanice i nadále. Televize ani satelitní platformy nemají možnost zjistit zda diváci sledují jejich program na území jiného státu prostřednictvím legálně pořízených satelitních karet.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .