Jak naladit sportovní program O2 TV Free? Funguje jen na některých přijímačích

Své vysílání zahájil volně dostupný program O2TV Free, jenž přináší sportovní přenosy převzaté z atraktivního kanálu O2TV Sport. Tento program je nyní dostupný i na běžnou anténu, funguje ale pouze na některých přijímačích.

Logo kanálu O2 TV Free - na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Logo kanálu O2 TV Free – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Značná část diváků může mít problém s naladěním O2 TV Free

Pokud jste se v posledních dnech pokoušeli naladit program O2 TV Free na svém DVB-T set top boxu, v některých případech jste neuspěli. Většina přijímačů totiž naladí programovou příslušnou programovou pozici ale už nedokáže zobrazit obraz ani zvuk. Skupina O2 sice spustila volně dostupné vysílání v multiplexu 4 pro diváky využívající běžnou anténu, ale ve svých mediálních výstupech opomněla jistý podstatný fakt – program O2 TV Free je totiž dostupný pouze na modernějších typech přijímačů s podporou kódování MPEG-4/AVC.

Většina diváků sledujících televizi přes anténu přitom ještě používá set top boxy s podporou MPEG-2. V praxi to znamená, že váš set top box sice nový kanál zaregistruje a naladí, ale jej nezobrazí. Vysílání O2 TV Free se tak v zemském vysílání dostane pouze k omezenému okruhu diváků. A řada lidí jej vůbec nebude moci sledovat.

O2 TV Free vysílá ve standardním rozlišení. Běží ale pouze na set top boxech s podporou HD vysílání

Na tuto skutečnost mezi prvními upozornil editor webu Digitální rádio Lukáš Polák když asistoval u jednoho z diváků, jemuž se nedařilo nový program naladit. Když skupina O2 komunikovala spuštění svého nového programu, ani slovem se nezmínila o použitém kódování MPEG-4/AVC. Přitom ostatní programy v multiplexu 4 vysílají v klasickém MPEG-2.

V praxi to znamená, že nový program můžete sledovat pouze na set top boxech, které podporují HD příjem. Paradoxně, kanál O2 TV Free v HD rozlišení nevysílá.

Zástupci O2 TV sice zdůraznili, že svým vysíláním hodlají cílit pouze na majitele modernějších televizí s podporou služby HbbTV. Volné vysílání O2 TV Free ale mělo být dostupné pro každého, tudíž se očekávalo, že bude přístupné na všech – tedy i na starších přijímačích.

Pokud ovšem vlastníte novější set top box nebo televizi s podporou HD vysílání, můžete si nový kanál naladit.

dalkove-ovladani-651

Jak naladit O2 TV Free na běžnou anténu v multiplexu 4?

Hlavním předpokladem je přijímat programy z multiplexu 4. Pokud už nyní na svém set top boxu sledujete programy Nova 2 (SMÍCHOV), Nova Action (Fanda), JOJ Family nebo Prima Comedy Central, budete mít k dispozici i O2 TV Free.

O2 TV Free byste za jistých okolností mohli sledovat na programové pozici, kde původně vysílala zvířecí televize MŇAU. Pokud se vám vysílání nezobrazí, zkuste provést automatické ladění přijímače. Následně byste měli mít v přehledu stanic k dispozici i program O2 TV Free.

Máte starší přijímač a nefunguje vám O2 TV Free?

Nyní už záleží na tom zda váš přijímač podporuje novější vysílací standardy. Pokud ne, tak pomůže pouze výměna přijímače nebo set top boxu. Něž ale začnete pátrat po novém přijímači, doporučujeme se zamyslet, zda se vám už nyní vyplatí pořizovat novou televizi nebo set top box pouze kvůli jedné nové televizní stanici.

Program O2 TV Sport lze totiž přijímat i jinými cestami, z nichž nejjednodušší je zakoupení předplatného služby O2 TV Air pro PC, mobily a tablety. Program O2 TV Free totiž nenabízí mnoho výhod pro běžného diváka. Sledování placeného vysílání v rámci hybridní televizní aplikace je u delšího časového období výrazně dražší a lze jej sledovat pouze na tom zařízení, kde bylo zakoupeno. Navíc zde nemáte k dispozici žádné další sportovní kanály O2 ani multidimenzi.

Jedinou výhodou kanálu O2 TV Free zůstává možnost sledovat záznamy již odvysílaných sportovních přenosů ve volném vysílání. Tyto záznamy budou přístupné úplně zdarma na zmíněných modernějších přijímačích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .