Generální ředitel ČT Petr Dvořák potřetí zvolen do nejvyššího vedení EBU

Česká televize se podobně jako Český rozhlas pochválila zvolením svého zástupce do vedení Evropské vysílací unie EBU. Generální ředitel ČT Petr Dvořák byl na páteční valné hromadě zvolen do Výkonného výboru, kde bude působit až do roku 2020.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák. Foto: Česká televize

Generální ředitel České televize Petr Dvořák. Foto: Česká televize

Česká televize se nyní stane součástí týmu nově zvoleného prezidenta EBU Tonyho Halla, generálního ředitele BBC, což nám umožní ještě intenzivnější součinnosti s nejvýznamnějšími médii veřejné služby v Evropě,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák, který ve vedení EBU působí od roku 2014, kdy se stal po šestnácti letech prvním zástupcem ČT, jenž ve vedení EBU zasedl.

Média veřejné služby nyní stojí před množstvím výzev, které je možné z velké části řešit pouze na celoevropské úrovni. Proto jsem rád, že se budu moci i nadále podílet na jejich řešení a zároveň prosazovat zájmy našeho regionu,“ dodává Petr Dvořák.

Valné shromáždění Evropské vysílatelské unie, v němž je zastoupeno všech šestapadesát členských zemí, po dvou letech volilo nové členy svého nejvyššího řídicího orgánu. Stěžejním úkolem jedenáctičlenného výkonného výboru je posilovat a hájit roli veřejnoprávních médií v Evropě.

Kromě České televize byli do výkonné Rady EBU zvoleni zástupci veřejnoprávních televizí z Itálie, Německa, Švédska, Turecka, Švýcarska, Vatikánu, Ruska a Portugalska.

Evropská vysílatelská unie je dnes nejvýznamnějším sdružením médií veřejné služby na světě. V tuto chvíli sdružuje 73 aktivních členů z 56 zemí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .