Fotbalová Liga mistrů na Slovensku na nové televizi. Přinese ji Orange Sport

Nejatraktivnější fotbalová soutěž světa Liga mistrů UEFA bude od příští sezony na Slovensku vysílána na programech Orange Sport. Samotné vysílání a obsah zajistí česká služba O2 TV, která se stala partnerem nového projektu.

Logo kanálu Orange Sport – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Logo kanálu Orange Sport – na pozadí ilustrační fotografie Shutterstock.com

Mobilní operátor Orange byl uvažovaným kandidátem pro sublicenci Ligy mistrů. Práva pro Českou republiku i Slovensko původně zakoupila česká skupina O2 TV. Krátce po akvizici ale zdůraznila, že fotbalové přenosy na Slovensku nehodlá využívat. Mezi slovenskými novináři se už tehdy mluvilo o tom, že přenosy bude vysílat operátor Orange ve své IPTV službě, případně i přes satelit.

Se zajištěním vysílání mu pomůže právě O2 TV, která bude vysílací studio i přenosy vyrábět v Praze. Orange dodá své moderátory i komentátory – přenosy hodlá vysílat ve slovenštině ale i v češtině.

Hledali jsme nejefektivnější možnost, jak tuto žádanou a atraktivní soutěž, jakou Liga mistrů je, dostat mezi slovenské fanoušky. S ohledem na velké plány v oblasti televize splnil tato očekávání na slovenském trhu právě Orange. Díky vzájemné spolupráci tak přichází nová sportovní stanice Orange Sport, která přinese exkluzivní fotbal, přičemž výroba zápasových studií či přenosů bude pod vedením O2 probíhat ve studiu v pražské O2 aréně,“ uvedla v tiskové zprávě Anna Lenerová, ředitelka obsahu O2 TV.

O2 TV požádala českou Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o čtyři licence pro kanály Orange Sport 1-4. Liga mistrů přitom nemá být jediným produktem. Operátor Orange v tiskové zprávě zdůrazňuje, že program nových stanic hodlá doplnit o „další ligové soutěže, sporty a formáty„.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .