Dvě informační televize k DVB-T2

Informační kampaň k přechodu na DVB-T2 se v následujících týdnech zintenzivní. Oba operátoři terestrického vysílání dají divákům k dispozici infokanály, které je navedou na novou platformu. První už vysílá, druhý začne zanedlouho.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Infokanál Českých Radiokomunikací s názvem „Nalaďte se na DVB-T2“ zahájil vysílání už před měsícem. Významným nedostatkem je však jeho omezené pokrytí, které zasahuje jen přibližně 55 procent obyvatel v dosahu Regionální sítě 8.

Nyní přichází s podobnou aktivitou konkurenční operátor Digital Broadcasting, který chce ještě v průběhu října spustit program s názvem Televize přes anténu. Jeho informační kanál však bude mít výraznou výhodu v pokrytí, jelikož bude šířen prostřednictvím celoplošného DVB-T multiplexu 4 a Regionální sítě 7.

České Radiokomunikace překvapivě nezařadily svůj infokanál ani do jednoho ze svých dvou celoplošných multiplexů 2 a 3. Ředitel regulace ČRA Marcel Procházka opakovaně uvedl, že v těchto multiplexech není dost místa pro další televizní program.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .