Dva nové kanály televize Barrandov už mají licenci, odstartují v dubnu

Programy Kino Barrandov a Barrandov Plus mohou zahájit vysílání. Ke svému provozu už mají potřebnou licenci. Minulý týden ji společnosti Barrandov Televizní studio udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

tv-barrandov-hvezdy-651

Knihovny Filmboxu a Barrandova by se neměly překrývat

Právě Barrandov Televizní Studio a.s. bude přímým provozovatelem dvou nových programů. Obsahovým dodavatelem bude nicméně společnost SPI International, která na českém trhu provozuje programy skupiny Filmbox. Díky tomu získá TV Barrandov pro své kanály bohatou knihovnu pořadů a nebude muset alespoň v prvních letech produkovat nebo nakupovat další obsah.

Pro diváky to znamená, že na programu Barrandov Plus budou mít k dispozici dokumentární a dětské pořady, zatímco na Kino Barrandov by mělo jít čistě o filmové tituly převážně americké produkce. Pořady poskytované Barrandovu by se neměly překrývat s obsahem, který uvidí diváci Filmboxu.

Start ještě v průběhu jarní sezony, nový impuls pro Novu Cinema?

Dva nové kanály by měly odstartovat ještě v jarní televizní sezoně, v průběhu dubna. Patrně se zařadí do celoplošného multiplexu 3 společnosti CDG a Českých Radiokomunikací. Právě přítomnost volně šířeného filmového programu Kino Barrandov by mohla mít pozitivní dopad na diváky i z konkurenčního hlediska.

Skupina Nova a její kanál Nova Cinema totiž dostanou novou konkurenci, což může mít přímý dopad i na programování Novy Cinema. Ta se nyní profiluje jako filmový a seriálový kanál a je zároveň jediným programem svého druhu dostupným v rámci volného DVB-T vysílání.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jan Belza

    Filmovy kanal je k soucasne nabidce freeTV vyborne reseni. V pracovni dny neni k Nove Cinema zadna konkurence. Divak si vybere z nekolika vztahovych serialu, dokumentu, velkeho mnozstvi akvizicnich serialu, ale konkurence k Nove Cinema zretelne chybi. To si spravne uvedomil Barrandov. Kdyz se podivate na zahranicni nabidky freeTV, tak je mnohem vetsi vyber filmu v primetime. Nova se Cinemou nic menit nebude, protoze dobre vi, ze je na vsech malych kanalech preserialovano a i dokumentu je vzdy nekolik na vyber. Diky tomu, ze Nova Cinema vysila od osme jako jedina v pracovni dny filmy, tak je se slusnym naskokem nejsledovanejsi malou televizi. Prima je jen o serialech a mela by filmem v primetime alespon na jednom ze svych kanalu konkurovat. Cinema programovat jinak nebude, pokud je nabidka filmu na ceskych kanalech v pracovni dny minimalni. Vic bych cekal ze nektery ze soucasnych kanalu preprogramuje z duvodu nadmerneho mnozstvi serialu, kterych je vsude presprilis a proto novinky tolik netahnou.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .