Televize Barrandov dostane obsah z kabelovky ke všem televizním divákům

Dva nové kanály televize Barrandov nemohou nabídnout víc než dnes nabízejí kabelové stanice pod značkou FilmBox. Dobrou zprávou je, že Barrandov dostane tento obsah ke všem divákům, kteří přijímají televizi přes anténu.

tv-barrandov-hvezdy-651

Nabídka terestrické platformy je rok od roku bohatší

Z pohledu většinového diváka je tedy uvedení dvou nových televizních programů – Kino Barrandov a Barrandov Plus – dobrou zprávou. Ten první nabídne filmy, ten druhý se zaměří na dětského diváka a dokumenty. Dodavatelem obsahu bude v obou případech společnost SPI International. Její obsah mohou diváci znát právě díky kanálům FilmBox, které dlouhodobě působí na českém trhu.

S uvedením nových stanic pod značkou TV Barrandov jsou pochopitelně spjaty i nemalé ambice. Na druhou stranu je potřeba říci, že nové programy nemohou přinést výrazně jiný nebo lepší obsah než stávající kanály FilmBox. Dobrou zprávou pro diváky tedy bude zejména fakt, že obsah doposud dostupný pouze menšinové komunitě platících diváků kabelových televizí bude nyní dostupný bezplatně pro nejširší diváckou komunitu.

Nové kanály začnou vysílat v dubnu

Samotný Barrandov může očekávat nárůst svého celkového podílu na trhu jen v jednotkách procent, přičemž ve většině případů půjde pouze o desetiny jednoho procenta. Řada diváků ale rozhodně přivítá rozšíření programové nabídky v rámci terestrické platformy DVB-T, která je rok od roku bohatší.

Dva nové kanály by se měly na trhu objevit v průběhu dubna letošního roku. Naladíte je v rámci multiplexu 3, kde nyní vysílá například Prima love. Provozovatelem této sítě jsou České Radiokomunikace, přesněji jejich dceřiná společnost Czech Digital Group – CDG.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .