Druhý díl Vinařů shlédlo méně diváků, Prima ale zatím jasně ovládá nedělní sledovanost

Kriminálka Anděl zatím není pro Vinaře výraznou konkurencí. Druhý díl výpravné novácké kriminálky si sice udržel své publikum, ale výrazně si nepolepšil. Do bojů zasáhla i Česká televize s cyklem Nevinné lži.

vinari-ukazka-651

Konkurenčně přeexponovaný nedělní večer

Prima i přesto ovládá nedělní sledovanost, její náskok před Novou v hlavním vysílacím čase je šest procentních bodů v univerzální cílově skupině diváků starších patnácti let. Seriál Vinaři i tentokrát dominoval, měl ale o 600 tisíc diváků méně než před týdnem. Lze tedy usuzovat, že část diváků mu odlákala Nova Cinema s filmem Nejkrásnější hádanka a část lidí volilo Českou televizi a její cyklus Nevinné lži.

Pro další týdny se můžeme domnívat, že Vinaři našli pevnější základnu, která čítá téměř 1,5 milionu diváků na každý díl. To je pro Primu úspěch, jelikož nedělní večer patří ke konkurenčně nejsilnějším.

Potenciál mají Nevinné lži České televize i filmy na Nova Cinema

Otázkou je, jak se bude vyvíjet sledovanost v příštích týdnech. Česká televize má se svým cyklem Nevinné lži vysoké ambice a výrazný potenciál mají i filmové tituly na Nova Cinema. Pro další tři neděle jsou v plánu filmy Bobule, 2Bobule nebo Doktor od jezera hrochů.

Pokud si seriál Vinaři udrží své publikum i v silnější konkurenci, může být klíčovým titulem vlastní tvorby TV Prima pro letošní podzim.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,