První díl seriálu Vinaři na Primě bodoval, diváci upřednostnili volnější žánr před kriminálkou

Vedení televize Prima má po neděli důvod k oslavám. Uvedení nového původního seriálu Vinaři dopadlo nad očekávání. Dva miliony diváků a podíl na publiku ve výši 44 procent znamená pro komerční dvojku výsledek z říše snů.

vinari-651

Nejlepší start od dob Rodinných pout a VyVolených

Komediální seriál Vinaři z prostředí moravského venkova odstartoval nadmíru úspěšně. Pro Dokonce se jedná o nejúspěšnější start pořadu vlastní tvorby od dob VyVolených a Rodinných pout v roce 2005. První díl s názvem Narozeniny zhlédlo rekordních 1 959 tisíc diváků starších 15 let a seriál dosáhl 44,2% podílu na sledovanosti. S přehledem se tak stal nejsledovanějším pořadem dne a zařadil se také mezi tři nejsledovanější nezpravodajské pořady letošního roku napříč všemi televizními stanicemi.

Víme, že český divák se často k televizním novinkám staví nedůvěřivě. Proto bych chtěl poděkovat všem dvěma milionům diváků, kteří Vinaře sledovali. Jejich přízně si velice vážíme a znamená to pro nás velký závazek,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima.

Prima vychytala žánr, většina diváků neměla náladu na kriminálku

Nova v neděli večer vyklidila prostor, když svůj úspěšný titul Doktoři z Počátků přesunula na pondělí a na středu. I díky tomu mohla Prima uvést svůj nový titul bez výraznější zátěže. Konkuroval jí sice první díl Kriminálky Anděl, nicméně většina diváků nakonec dala přednost úplně novému
titulu. Diváci nakonec upřednostnili volnější žánr před kriminálkou a programové oddělení Novy tak musí výrazně překopat své další plány pro nedělní večery.

Dle výsledků činil průměrný share (podíl na publiku) televize Prima v neděli večer necelých 44 procent diváků, v době od 20.14 do 20.31 hod. Kriminálka Anděl dosáhla méně než polovinu této hodnoty, konkrétně 19,14%.

prima-share-31-8-2014

Důležité je potvrdit výsledek v dalším týdnu

Pro Primu je navíc povzbudivý i výsledek premiéry talkshow TGM (Geňa a Míša), podíl na publiku se zde rovněž blížil dvaceti procentům u diváků starších patnácti let a Prima tak úspěšně získala publikum, které by jinak mohlo dát přednost reprízám Comebacku na Nově nebo titulům jiných televizí.

Prima má každopádně našlápnuto k tomu, aby ovládla nedělní večery, bude ale muset nadějný výsledek potvrdit. Pokud by se ji povedlo přilákat diváky ke svému novému titulu i v tomto týdnu, bude to znamenat, že si divák vytvořil pouto s novým příběhem a novými hrdiny. To je pro úspěch nového seriálu klíčové a znamená to mnohem víc než jen obyčejný triumf nad konkurencí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,