Distribuční platforma Pantelio zatím nepůsobí dojmem ostrého provozu

Satelitní platforma Pantelio, která poskytuje služby placené televize pro další operátory, stále testuje své vysílání na pozici 30 stupňů západně. Na její infrastruktuře by měla brzy odstartovat i nová slovenská služba Magnet TV.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Operátor Pantelio v posledních dnech přistoupil k optimalizaci vysílaných programů a jejích překlopení do vysokého rozlišení. Píše o tom web Parabola.cz, který publikoval dva zajímavé texty na toto téma. Služba zatím nepůsobí dojmem ostrého provozu. Datový tok většiny programů je poměrně nízký a obraz některých stanic kostičkuje.

Operátor Pantelio připravil i řadu nových programových pozic, zřejmě i pro další lokální programy, tentokrát české. Je otázkou, jak se takovéto množství programů vejde na jednotlivé transpondéry a jaká bude výsledná kvalita vysílání. Dále nutno připomenout, že ne zdaleka všechny programy, které operátor avizoval, že budou v HD, tam jsou,“ píše Parabola.cz.

Jednou z prvních platforem, která by měla využívat infrastrukturu Pantelio, je slovenská Magnet TV. Podle původních plánů měla odstartovat 1. října 2018, později spuštění odložila a nyní avizuje start někdy v průběhu října.

Jednotliví operátoři mohou díky sdílené infrastruktuře poskytovatele Pantelio nabídnout svým klientům konkurenčně srovnatelnou programovou nabídku za relativně nízkou cenu. Jejich pozice však nebude jednoduchá.

Náklady na satelitní kapacitu a distribuci televizních programů k divákům mohou být pro menší hráče na trhu neúnosné a jejich návratnost rozhodně není okamžitá. Klíčové je, kolik společností nakonec bude s platformou Pantelio spolupracovat a kolik klientů bude muset každá ze zmíněných společností získat, aby byla služba rentabilní.

Do sporu AMC s operátorem DIGI TV zasáhl soud

Podle AMC vydal Městský soud v Praze předběžné opatření, kterým ukládá DIGI TV povinnost okamžitě obnovit vysílání stanic, které byly staženy z nabídky DIGI začátkem září. Operátor se k opatření soudu zatím nevyjádřil.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .