DIGI TV od září zpřístupní svou programovou nabídku přes internet

Provozovatel satelitní televize Nová DIGI TV rozšiřuje své služby o možnost sledovat programovou nabídku prostřednictvím internetového připojení. Od začátku září budou mít všichni zákazníci Nové DIGI TV možnost volby, zda chtějí sledovat jednotlivé programy na satelitu, nebo prostřednictvím internetového připojení přes set-top box a mobilní zařízení.

Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

Ilustrační foto, fotobanka Shutterstock.com

První český satelitní operátor s programovou nabídkou přes internet

Nová DIGI TV se v tiskové zprávě označuje za prvního televizního operátora v Česku, který svůj obsah nabízí zákazníkům dvěma cestami. Fakticky jde ale o prvního satelitního operátora s programovou nabídkou dostupnou i přes internet. Sledování kabelové televize po internetu totiž není na českém trhu zas tak horkou novinkou.

Nějakou dobu jej nabízí služba O2 TV, která před několika měsíci překlopila nabídku svých programů i pro diváky mimo vlastní pevnou síť. Po zakoupení IPTV set top boxu a zaplacení měsíčního poplatku je tedy možné sledovat jednotlivé programy kdekoliv s dostatečně rychlým internetem.

Internetová DIGI TV slibuje až 40 HD kanálů

Internetovou televizi Nová DIGI TV společnost DIGI CZ nabídne zákazníkům poprvé 1. září tohoto roku. Programová nabídka bude kopírovat stávající nabídku placené satelitní televize, ale s větším počtem programů v HD kvalitě. Do konce září by se mělo v nabídce internetové televize objevit až 40 HD kanálů. To už může být vážná konkurence ostatním operátorům, pokud se podaří HD vysílání dostat k divákům v odpovídající kvalitě.

DIGI CZ zpřístupní všechny své programy na TV, mobilech a tabletech

Zákazníkům bude k dispozici ZÁKLADNÍ balíček a k němu rozšiřující balíčky SPORT, filmové EXTRA a HBO nebo kompletní nabídka MAXI. Zákazníci internetové televize Nová DIGI TV budou mít vedle běžného sledování pořadů v reálném čase k dispozici i timeshift a několikadenní archiv.

Programovou nabídku bude možné sledovat současně až na 4 zařízeních. Každý zákazník, který si pořídí internetovou televizi od Nové DIGI TV dostane ke svému televiznímu přijímači set-top box. Na výběr budou dva set-top boxy umožňující kabelové, nebo bezdrátové Wi-Fi připojení k internetu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Nová služba DIGI2GO nebude prodejná bez set top boxu a nebude dostupná na PC

Zákazník pak bude moci navíc využívat novou službu DIGI2GO určenou ke sledování programu na 3 dalších mobilních zařízeních. Služba bude k dispozici pro chytré mobily, tablety s operačním systémem Android/iOS. Služba DIGI2GO ale na rozdíl od obdobné služby O2 TV Air nebude prodejná samostatně bez set-top boxu. Sledování nebude možné zatím ani na PC a to z důvodu ochrany exkluzivního sportovního obsahu.

Přesné ceny zveřejníme spolu se spuštěním internetové televize. Zákazníci, kteří si pořídí internetovou televizi Nová DIGI TV spolu s DIGI internetem, budou cenově zvýhodněni, podobně jako je tomu již dnes pro kombinaci satelitu a DIGI internetu. Naše internetová televize ale bude fungovat všem zákazníkům s dostatečně kvalitním internetovým připojením nezávisle na jeho poskytovateli,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI CZ.

Technickou stránku služby zajistí společnost itself a platforma 4NET.TV

Obsah nové internetové televize Nová DIGI TV bude zajišťovat její provozovatel, společnost DIGI CZ, která rovněž zajistí servisní podporu zákazníků a marketingové aktivity. Technickou stránku nové internetové televize bude mít na starosti společnost itself s.r.o.

Dodavatelem sofware řešení je společnost 4NET.TV solutions,a.s., jejíž IPTV platforma se stala technologickým základem pro internetovou televizi Nová DIGI TV a službu DIGI2GO.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .