ČTÚ řeší stížnosti klientů na službu O2TV kvůli prudkému zdražení televizních balíčků

Zdražení tarifů některých televizních balíčku až na dvojnásobek se nelíbí klientům společnosti O2, kteří využívají televizní platformu O2TV. Společnost se brání, že své klienty o změnách informovala několika způsoby a dostatečně v předstihu.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Klient může vypovědět smlouvu bez sankce, pokud nesouhlasí s novou cenou

Prověřujeme změnu v nabídce O2 TV z toho důvodu, že se nám nashromáždilo několik podnětů od lidí, kteří si na provedení této změny stěžují,“ řekl Českému rozhlasu Radiožurnál mluvčí telekomunikačního úřadu Martin Drtina. Spor se vede o to, zda společnost dostatečně informovala své klienty o nové ceně a nových tarifech. Rozhlas uvedl, že O2 skryla informaci do přílohy elektronického vyúčtování, což zákazníci vnímali spíš jako reklamní sdělení.

Společnost O2 odmítla toto tvrzení a uvedla, že každý zákazník dostal v zákonné lhůtě minimálně 30 dní před plánovanou změnou informaci o novém tarifu na faktuře. Jednotlivým klientům firma zaslala i SMS upozornění a změny v tarifním portfoliu byly podrobně vysvětleny i v informačním periodiku o O2TV.

Pokud zákazníci se změnou tarifu nesouhlasí, mají do 30 dnů od obdržení oznámení na faktuře možnost službu O2 TV vypovědět. V souladu s platnými předpisy lze tak učinit bez jakékoli sankce.

Kauza O2 vs. kabelovky: příště nezapomeňte zablokovat i Streamhunter

Skupina O2 si vymohla, že konkurenční kabelové televize nesmí šířit Ligu mistrů GLOSA – Skupina O2 investovala stamiliony korun do nákupu vysílacích práv pro kanál O2 Sport. Ten je největším a exkluzivním tahákem kabelové televize O2TV. Je tedy logické, že společnost O2 hodlá chránit své investice všemi prostředky. Blokováním konkurentů si ale sympatie diváků nezíská. Chcete sledovat Champions League? Zaplaťte si O2 Sport, zní jasný odkaz manažerů nejmladšího sportovního kanálu. Diváci, kteří sledují Ligu mistrů na zahraničních televizích, se musí smířit s tím, že přenosy neuvidí. Pokud si ovšem nenajdou jiný způsob…

Změna tarifů zřejmě souvisela i se startem exkluzivního kanálu O2 Sport

Cenové změny O2 TV zdůvodnila zjednodušením programové nabídky ze 47 tarifů a balíčků na tři tarify. Mimo jiné v létě spustila vysílání vlastního a exkluzivního sportovního kanálu O2 Sport, jenž si vyžádal výrazné investice zejména do vysílacích práv. O2 například zakoupila právo první volby pro futbalovou Synot ligu i exkluzivní práva pro 15 utkání každého kola fotbalové Ligy mistrů UEFA. Firma očekává, že jí nový kanál pomůže přilákat stovky tisíc nových předplatitelů.

Právě v souvislosti s UEFA Champions League si O2 vymohla blokaci zahraničních televizí v nabídce českých kabelových operátorů. Blokace se vztahuje na slovenské, rakouské a německé kanály, které rovněž vysílají fotbalovou Ligu mistrů. Kabeloví operátoři musí v době vysílání těchto přenosů začernit obrazovku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,