ČT vybrala ředitele dětského kanálu a mění šéfy techniky i marketingu

ceska-televize-ct-nove-logo-vizualizace-exterierPo 41 letech opustí Českou televizi její ředitel techniky a jedna z nejrespektovanějších osobnost v této oblasti Rudolf Pop. Nahradí ho Ivo Ferkl, který dlouhá léta působil na stejné pozici v TV Nova. Připravovaný dětsky kanál povede Petr Koliha, který dosud zastával funkci uměleckého ředitele Zlínského filmového festivalu.

O chystaných personálních změnách informoval generální ředitel Petr Dvořák na dnešním zasedání Rady České televize. Od 1. září nastupuje do funkce ředitele připravovaného dětského kanálu Petr Koliha. Dětský kanál s pracovním označením ČT 3, případně ČT Juni tak bude mít svého prvního šéfa. V éteru se ale objeví až v průběhu příštího roku.

Další zajímavou personální změnou je odchod technického ředitele Rudolfa Popa po 41 letech práce pro Českou televizi. Pop odchází na vlastní žádost do důchodu. „Je jednou z hlavních postav, které je možné poděkovat za to, že ČT prošla úspěšně obdobím digitalizace,“ řekl Petr Dvořák na zasedání Rady ČT. Popa ve funkci nahradí jeho dosavadní zástupce Ivo Ferkl, který dlouhá léta působil na pozici šéfa techniky na Nově. Byl rovněž součástí managementu Petra Dvořáka v dobách, kdy Nově šéfoval. Po příchodu Dvořáka na Kavčí hory se stal jednou z mnoha personálních posil z komerční sféry.

Po deseti měsících opouští Kavčí hory i ředitel marketingu Jan Svoboda.

ceska-televize-ct-nove-logo-vizualizace-exterierVizualizace sídla České televize po změně loga. Foto: Česká televize

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. Ivo Rottenberg

  Opakuje se totéž, co udělal Kasík v rozhlase s týmem Radia Alfa. Dvořák dělá z ČT dceřinou společnost Novy. Sice nějaký čas počkal, ale již to nevydržel. A bude jistě pokračovat v klíčových pozicích.

 2. Barka

  Sportovní kanály jedou a jestli farmy a talenti a další zhovadilosti přilezou do
  ČT ,mě je fuk. Měnil jsem kartu Skylinku a kromě sportu jsem za celé 2 měsíce
  nenašel na všech placených programech nic, co by stálo za shlédnutí.
  Dnes jsem čučel na Vueltu, zítra nejedou , tak si TV do středy odpočine.

  1. Ivo Rottenberg

   Dost smutný…

  2. Barka

   Bohužel. Peníze v TV už dávno umlátily kulturu a umění.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .