ČT 2 odvysílala speciál k šedesátinám Jaromíra Nohavici

ct-2-167Česká televize věnuje sobotní hlavní vysílací čas na druhém programu žijící legendě. Hlavní postavou bude Jaromír Nohavica, který oslavil šedesáté narozeniny. Speciální blok odvysílá od deváté hodiny večerní až do pozdních nočních hodin. Informuje o tom Jolana Pilařová, tisková mluvčí ostravského studia ČT.

Koncert nazvaný Ahoj, Ostravo! (od 20:55 ) svedl dohromady na jednu scénu hvězdy a legendy ostravské populární hudby. Tím, který všechny ty osobnosti zlaté ostravské éry přiváděl na pódium, celý večer moderoval a nakonec i sám vystoupil, byl právě Jaromír Nohavica. Záznam této akce z roku 2003 má stále stejnou přitažlivost, vystoupí Jaroslav Wykrent, Marie Rottrová, skupiny Buty, Kryštof, Věra Špinarová, Pavel Novák a další.

Hodinu poté, od 21:50 odvysílá ČT 2 dokument Poprvé aneb střípky ze života Jaromíra Nohavici, hudební dokument mapující tvůrčí dráhu oslavence. Celá řada Nohavicových osobních dat a muzikantských milníků je tady zmíněna skutečně poprvé. Kdy jindy, než právě teď, bychom si je měli připomenout.

Večer s oslavencem završí film režiséra Petra Zelenky Rok ďábla. Souboj s alkoholem i setkání s andělem, v hlavní roli s Jaromírem Nohavicou, získal řadu prestižních cen a patří k těm kultovním, z nichž se cituje a kde se fiktivní příběh dotýká reality.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .