Čeští diváci zřejmě přijdou o programy slovenské veřejnoprávní televize

Vedení slovenského telerozhlasu RTVS hodlá požádat české kabelové operátory, aby stáhli televizní programy této služby ze svých sítí. Výzvy k vypnutí svých stanic hodlá operátorům rozeslat v nejbližší době.

Náhled virtuálního studia a vizuálu hlavní zpravodajské relace Správy RTVS. Zdroj: YouTube kanál RTVS

Náhled virtuálního studia a vizuálu hlavní zpravodajské relace Správy RTVS. Zdroj: YouTube kanál RTVS

Ztráta alternativy nejen pro české diváky

RTVS tímto krokem navazuje na iniciativu skupiny JOJ, která usiluje nejen o vypnutí svých vlastních programů na území České republiky, ale rovněž o omezení dostupnosti programů České televize na Slovensku. Téma jako první medializoval portál Živé.sk.

Postoj RTVS je poměrně překvapivý, jelikož doposud o vypnutí svých stanic na území ČR aktivně neusilovala.

Programy RTVS šíří většina kabelových operátorů

Zatím není jasné, jak se k tomuto kroku postaví čeští operátoři. Program RTVS je totiž přínosnou alternativou nejen pro české diváky ale zejména pro početnou slovenskou komunitu žijící na území ČR. Pokud by operátoři skutečně vyřadili většinu slovenských programů ze svých nabídek, přišli by o zásadní konkurenční výhodu vůči terestrické platformě.

RTVS na rozdíl od České televize nevybírá poplatky od českých operátorů za šíření svého signálu. Její přítomnost v českých kabelovkách není z ekonomického pohledu zajímavá. Pro kabelové operátory ale může být důležitým zpestřením programové nabídky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .