Česká televize ukončila spolupráci se čtyřmi kreativními producenty

ct-dvorakPo ročním působení v roli šéfů tvůrčích producentských skupin ve svých funkcích končí Josef Prouza, Antonín Trš, David Jungmann a Daniel Tuček. Jediný Trš na Kavčích horách zůstane v jiné pozici. ČT obnovila smlouvy se sedmnácti producenty.

Vzájemná konkurence ukázala přínos jednotlivých skupin

Díky principu vzájemné konkurence jednotlivých skupin se průběžně ukazuje, které z nich najdou své uplatnění a právo na existenci ve skladbě tvůrčích skupin, a u kterých naopak zjistíme, že svým zaměřením potřeby ČT nenaplňují,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák, který systém tvůrčích skupin v ČT po více než deseti letech obnovil loni v březnu.

Tři ze čtyř kreativních producentů televizi úplně opustí. Na Kavčích horách ale zůstane Antonín Trš, který se vrátí do pozice, jež zastával před svým přesunem na pozici kreativního producenta pro alternativní publicistiku a dokumentaristiku. Nyní bude opět vedoucím dramaturgem v centru publicistiky a dokumentární tvorby ČT.

Producenti, kteří zůstali, budou mít smlouvy pouze na další rok

Česká televize prodloužila smlouvy se sedmnácti producenty. Patrick Diviš i nadále povede náboženskou tvorbu, Čestmír Kopecký multižánrovou tvorbu, Petr Kubica společenskou publicistiku a dokumentaristiku, Ján Lekeš solitérní dramatické tvorby, Petr Mühl zábavní tvorbu, Alena Müllerová vzdělávací pořady a nové formáty, Michal Reitler hranou a zábavnou tvorbu, Vítězslav Sýkora hudební tvorbu. Martina Šantavá povede tvůrčí skupinu společenské publicistiky a dokumentaristiky, Ondřej Šrámek divadelní tvorbu, Jan Štern seriály a cyklickou dramatiku, podobně i Josef Viewegh.

Tvůrčí skupinu dětské tvorby povede i nadále Barbara Johnsonová. Regionální studia zastupují Kateřina Ondrejková z tvůrčí skupiny multižánrové tvorby ve studiu ČT Ostrava a Lenka Poláková za publicistiku a dokumentární tvorbu ČT Ostrava. V brněnském studiu je v čele dramatické tvorby David Ziegelbauer a multižánrovou tvorbu vede Kamila Zlatoušková.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .