Česká televize slibuje na jaře přes šedesát dílů nových seriálů a stovku dokumentů

Česká televize avizuje od ledna nové původní seriály, premiérové filmy a exkluzivní dokumenty. Diváky Jedničky čeká 61 dílů pěti nových seriálů, diváci Dvojky a ČT art uvidí víc než stovku dílů premiérových dokumentů. Déčko slibuje „první český dětský sitcom“.

skoda-lasky-09

Karel Gott a Karel Šíp v prvním díle cyklu Škoda lásky. Foto: Česká televize

Víc původní tvorby má být odrazem práce producentských skupin

Jaro v České televizi bude nabité vlastní tvorbou. Naplno se projeví výsledky práce tvůrčích producentských skupin. Představíme tak například pět nových seriálů, které v podstatě představují i pět různých žánrů od dobové První republiky přes moderně natáčené detektivky až po výjimečný sitcom Dejvického divadla Čtvrtá hvězda,“ uvedl program generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Druhé řady se na ČT1 dočká i oceňovaný Cirkus Bukowsky. Detektivní žánr, avšak ze zcela jiného úhlu, z pohledu vyšetřovatelů reálných případů, se objeví i v seriálu Případy 1. oddělení natočeného podle skutečných událostí. V žánru krimi se nese i seriál Clona s Kryštofem Hádkem.

Dalším vrcholem současné tvorby České televize jsou nedělní dramatiky. Česká televize mezi nimi uvede cyklus Škoda lásky nebo film napsaný na motivy povídky Tomáše Töpfera  Poslední cyklista, který se vrací do období druhé světové války. Období totality se na obrazovku vrátí pohledem bývalých muklů ve filmu Piknik z dílny Hynka Bočana a Jiřího Stránského.

Jarní vysílání České televize ještě hlouběji profiluje jednotlivé kanály. Se vznikem ČT art a ČT :D se nám totiž otevřely široké možnosti uchopit programy jinak a přizpůsobit je různým typům diváckých chutí. ČT1 tak posiluje svoji roli rodinné televize, zatímco ČT2 dává prostor původním dokumentům a filmům,“ vysvětluje ředitel programu České televize Milan Fridrich.

ČT2 přinese jednou týdně český dokument

Jeden den v týdnu tak ČT2 vyhradí českému dokumentu. „V rámci tohoto okna budeme vysílat i docusoapy, například pokračování oblíbeného cyklu Čtyři v tom nebo cyklus o tom, jak to vypadá, když rodičovské ambice převýší talent dětí, Pot, slzy a naděje,“ doplňuje Milan Fridrich. Novým formátem na ČT 2 pak bude parodie na televizní soutěže Boj o koláč s pěticí českých komediálních herců.

Programové novinky si pro své diváky přichystaly také dva nejmladší kanály České televize. ČT art uvede několik nových projektů v oblasti hudby, kterými se připojí k oslavám Roku hudby. Větší prostor dá artovému filmu a představí novou kritickou talkshow Jasná řeč Josefa Chuchmy. Déčko potěší děti českým sitcomem Mazalové, magazínem Faktor U nebo zábavnou show Já budu Einsteinem!

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .