ČT představila nový sitcom Čtvrtá hvězda, podívejte se na fotografie

Česká televize představila nový komediální seriál Čtvrtá hvězda, na kterém úzce spolupracovala s herci Dejvického divadla. První klapka padla letos v dubnu a první epizoda se objeví na obrazovce 6. ledna příštího roku.

Ctvrta hvezda 1

Příběh Čtvrté hvězdy pojednává o snaze vedení jednoho pražského hotelu získat pro svůj hotel vysněnou čtvrtou hvězdu, a tím si i přivlastnit noblesnější a pochopitelně i solventnější klientelu. Cestu ke hvězdě však narušují střety osobních zájmů a mnohdy až bizarně spletité vztahy všech zainteresovaných zaměstnanců. „Hotel na kraji Prahy. Tři patra, tři hvězdičky. Manažerka chce čtvrtou. Mají na to rok. Zvládnou to, když jsou všichni úplně blbí?“ naznačuje dějovou linii seriálu režisér Jan Prušinovský. Režijně-scénáristický tandem Jana Prušinovského a Miroslava Krobota doplňuje scénárista Petr Kolečko a dramaturg Petr Jarchovský.

Pokud měla Česká televize deficit na poli původní tvorby, byl to žánr sitcomu, zábavy, humoru a komedie. Právě tady vyhledává silné autorské náměty. Jeden takový našla v komediálním seriálu Čtvrtá hvězda. Jde o pokus vytvořit v České televizi nový žánr vlastní seriálové tvorby, který se zapíše výraznou originalitou a silným tvůrčím rukopisem. V propojení autorského stylu Dejvického divadla a tvůrčí producentské skupiny České televize vidím příležitost vzniku svérázného a výrazného seriálu, který by mohl českého diváka oslovit podobně jako britský Červeny trpaslík nebo Jistě pane ministře,“ komentuje spolupráci s Dejvickým divadlem programový ředitel České televize Milan Fridrich.

Seriál Čtvrtá hvězda má dvanáct dílů. První epizodu s názvem Kytara odvysílá Česká televize v pondělí 6. ledna.

Fotogalerie k seriálu

Ctvrta hvezda 2 Ctvrta hvezda 3 Ctvrta hvezda 4 Ctvrta hvezda 5 Ctvrta hvezda 6 Ctvrta hvezda 7 Ctvrta hvezda 8

Za fotografie děkujeme České televizi. Autorem fotografií je Jan Horník.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .