Česká televize potvrdila zisk práv na fotbalové EURO 2016

euro2016-logo-651-noperex

Veřejnoprávní televize získala práva na vysílání evropského fotbalového šampionátu pro rok 2016, který bude hostit Francie. K finalizaci dlouhodobých jednání došlo právě dnes. ČT hodlá odvysílat všechna utkání – živě i ze záznamu.

Česká televize se spolu s dalšími pětadvaceti veřejnoprávními stanicemi zapojila do kontinentální smlouvy Evropské vysílací unie. Dlouhá jednání s UEFA se nám dnes podařilo úspěšně finalizovat a vrcholnou fotbalovou akci příštího roku tak bude opět vysílat Česká televize,“ uvedl k definitivnímu zisku práv generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Turnaj EURO 2016 se bude hrát od 10. června do 10. července 2016 na deseti stadionech po celé Francii. Zahajovací i závěrečné utkání se uskuteční na francouzském národním stadionu Stade de France v Paříži.

Předpokládáme, že v přímých přenosech a záznamech opět odvysíláme všechna utkání turnaje. V případě účasti české reprezentace pak i bohatý doprovodný program mapující komplexně nejen vlastní zápasy, ale i přípravu a program našeho celku,“ doplnil výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: