Česká televize odkryla složení výběrových komisí pro kreativní producenty

ceskatelevizeVedení České televize pokračuje v procesu výběrového řízení na kreativní producenty, kteří stanou v čele nově vzniklých tvůrčích producentských skupin. Platnou přihlášku podalo celkem 85 kandidátů pro dané tvůrčí skupiny. Dnes vedení televize zveřejnilo jména členů výběrových komisí, kteří budou provádět užší výběr uchazečů.

První fáze podávání přihlášek a strategických projektů v rámci výběrového řízení na kreativní producenty, vedoucí osobnosti nově zřizovaných tvůrčích producentských skupin, skončila v pátek 10. února 2012. Do další části výběrového řízení, kdy projekty posuzují odborné komise, byly poslány dál všechny kandidatury došlé v řádném termínu. Celkem se přihlásilo 85 kandidátů.

Naším cílem byla snaha oslovit tvůrce a osobnosti, a to jak současné zaměstnance a stálé spolupracovníky České televize, tak i ty, kteří v České televizi v současnosti nepracují, a dát jim rovnou příležitost představit a případně zrealizovat svou vizi o původní tvorbě České televize. Proto je pro mě velkým uspokojením, že mezi uchazeči jsou obdobnou měrou zastoupeny významné producentské a tvůrčí osobnosti jak zevnitř České televize, tak zvenčí,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Vedení ČT věnovalo velké úsilí otevřenosti a transparentnímu průběhu výběrového řízení. Proto oslovilo profesní organizace jako je APA, ARAS nebo FITES, aby pomohly s nominacemi do odborných hodnotících komisí. V komisích jsou zastoupeni dva stálí členové za Českou televizi, kterými jsou ředitelka vývoje programu a programových formátů Jana Kasalová a ředitel výroby Václav Myslík, které vždy doplnili čtyři nezávislí odborníci.

Ve výběrové komisi pro hranou tvorbu zasedne například filmový a televizní producent Čestmír Kopecký, vedoucí ústavu filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a bývalý člen Rady České televize Jiří Voráč. Na výběre kreativních producentů pro zábavu se bude podílet i spisovatel a scénárista Miroslav Adamec nebo vysokoškolský pedagog a mediální expert Jan Jirák. V rámci komise pro dokumenty, publicistiku a vzdělávání má zastoupení dokumentaristka Olga Sommerová, v komisi pro hudbu a divadlo usedne i ředitel Národního divadla Ondřej Černý.

ceskatelevize

Externí členové po jednotlivých komisích:

Hraná tvorba
◦ Karel Smyczek, filmový a televizní režisér, člen rady ARAS
◦ Čestmír Kopecký, filmový a televizní producent
◦ Jan Gogola st., dramaturg a scénárista
◦ Jiří Voráč, vedoucí ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU

Zábava
◦ Jan Jirák, vysokoškolský pedagog a mediální odborník
◦ Petr Erben, filmový a televizní producent
◦ Simona Matásková, dramaturgyně zábavných televizních pořadů
◦ Miroslav Adamec, spisovatel a scénárista, místopředseda rady ARAS

Dokument, publicistika, vzdělávání
◦ Olga Sommerová, dokumentaristka a pedagožka, členka výkonného výboru FITES
◦ Ljuba Václavová, dokumentaristka a předsedkyně rady ARAS
◦ Jarmila Poláková, producentka dokumentárních filmů
◦ Marek Hovorka, ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava

Hudba, divadlo
◦ Ondřej Černý, ředitel Národního divadla
◦ Ingeborg Radok Žádná, proděkanka HAMU pro mezinárodní styky a koncertní činnost
◦ Petr Kaňka, režisér a hudební specialista, místopředseda rady ARAS
◦ Jan Burian, ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni, vedoucí Katedry činoherního divadla DAMU

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .