Česká DIGI TV zvažuje vlastní sportovní kanál, získala další exkluzivní práva

Česká satelitní služba DIGI TV CZ pokračuje v akvizici exkluzivních vysílacích práv. Oznámila nákup 86 přenosů z druhé anglické fotbalové soutěže Sky Bet Championship pro následující tři sezony. Zvažuje spuštění vlastního sportovního programu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

DIGI Sport není vlastním programem české DIGI TV

I když se většina diváků domnívá, že česká DIGI TV už nějaký čas provozuje vlastní sportovní programy DIGI Sport, není tomu tak. Tyto kanály jsou pod kontrolou slovenské skupiny Slovak Telekom a jejich program vzniká v Bratislavě. Z tohoto důvodu musí česká DIGI TV část vysílání začerňovat, jelikož nevlastní vysílací práva ke všem přenosům, které DIGI Sport nabízí.

Nyní má nicméně k dispozici poměrně slušnou porci vlastních exkluzivních práv, že může uvažovat o spuštění vlastního sportovního programu. Vedle anglické fotbalové Premier league a španělské La Ligy jde mimo jiné o nyní oznámenou programovou akvizici týkající se přenosů z druhé nejvyšší anglické soutěže Sky Bet Championship.

Exkluzivní obsah může být základem nového prémiového sportovního programu

Máme dostatek exkluzivního fotbalu k tomu, abychom uvažovali i o spuštění vlastního sportovního kanálu. Ostatně nevylučujeme ani nákup dalších atraktivních sportovních soutěží. V řešení je více variant, podrobnosti určitě brzy zveřejníme,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI CZ.

DIGI CZ získala vysílací práva k druhé anglické lize pro Českou republiku a také pro Slovensko na 3 sezóny počínaje nadcházejícím ročníkem 2016/2017. Celkem z ní uvidí diváci 86 zápasů. Soutěž, která nese oficiální označení podle sponzora Sky Bet Championship, bývá označována za „nejvíce soutěživou“ fotbalovou ligu světa. Jde v ní o postup do anglické nejvyšší soutěže – Premier League a také o vysokou finanční odměnu pro 3 postupující týmy.

Nejdražší fotbalový zápas na světě?

První dva týmy postupují přímo, o třetí postupové místo se hraje play off. V něm se utkávají celky, které skončily v základní části na třetím až šestém místě a v sázce je podíl na odměně z částky přesahující 100 milionů liber (3,5 miliardy korun), kterou si rozdělí postupující týmy. I proto se finálovému zápasu play off říká „nejdražší fotbalový zápas na světě“.

Zápasy druhé nejvyšší soutěže v předchozích sezonách nabízel například sportovní kanál Slovak Sport. Ten je zakoupil v době, kdy se vzdal vysílacích práv k Premier league. I tato soutěž se ze Slovak Sportu postupně vytratila a nyní míří do nabídky Nové DIGI TV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .